به گزارش تسنیم ،رییس دانشگاه‌ آزاد کرج گفت: در حال حاضر 4 شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد واحد کرج تأسیس شده که حدود 50 نفر در آنجا به کار مشغول شده‌اند و امید است تا پایان سال آینده حداقل 100 شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه تأسیس شود.

بهروز میرزا با اشاره به نحوه عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در زمینه ارتباط و همکاری بیشتر میان صنعت و دانشگاه، اظهار داشت: از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان با پارک‌های علم و فناوری و صنایع، تفاهم‌نامه‌هایی‌منعقد شده است.
وی با بیان اینکه در این راستا جلساتی به طور مداوم برگزار می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم تا بتوانیم برخی از این شرکت‌ها را در دانشگاه آزاد اسلامی توسعه دهیم.
رییس دانشگاه‌ آزاد کرج تصریح کرد: در حال حاضر 4 شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد واحد کرج تاسیس شده که حدود 50 نفر در آنجا به کار مشغول شده‌اند و امید است تا پایان سال آینده حداقل 100 شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه تاسیس شود تا بتوانیم به بخش اشتغال نیز کمک‌ کنیم.
وی با بیان اینکه این 50 نفر که تاکنون جذب این شرکت‌ها شده‌اند، از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و برخی اساتید هستند، گفت: اساتید در این شرکت‌ها به عنوان مدیر راهبردی فعالیت می‌کنند.
میرزا با تاکید بر اینکه دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرج در حوره درآمد- هزینه، دارای تراز مثبت است، بیان کرد: هیچ‌گونه کمبود نقدینگی در این دانشگاه وجود ندارد و با توجه به سفرهای خارجی استادان و کسب تجربه توسط آن‌ها که تولیدات علمی به دنبال دارد سبب کسب رتبه 24 از نظر علمی در سطح کشور شده است.

کد خبر 472429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =