ظاهرا پس از ماهها تجمع و خیابان خوابی و اعتراض به وضعیت ایجاد شده برای طلبکاران موسسه مالی و اعتباری میزان مشهد، مشکل آنها حل شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طلبکاران موسسه مالی و اعتباری میزان ماه ها در خیابان خوابیدند، تجمع کردند، خود را به نرده های بانک مرکزی و در و دیوار موسسه میزان بستند تا بالاخره روز پنجشنبه ۷ مهرماه بانک مرکزی اعلام کرد بانک صادرات قبول کرده تعهدات این موسسه را عهده دار شود.

پیش از این نیز غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول دستگاه قضا اعلام کرده بود به مدیران موسسه میزان گفته شده اموال این موسسه را به بانک صادرات تسلیم کنند تا کارها فیصله پیدا کند ولی آنها خودداری کرده اند که منجر به بازداشتشان شده است.
اکنون بانک مرکزی اعلام کرد پذیرش تعهدات «میزان» توسط بانک صادرات ایران تضمین شده است.

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با هماهنگی، برنامه‌ریزی و تلاش انجام شده، بانک صادرات ایران متعهد شد تمام امور مربوط به تعاونی اعتبار منحله میزان را بپذیرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی متن کامل اطلاعیه به این شرح است:
حسب تصميمات متخذه و تفاهم‌هاي انجام شده، بانک صادرات ايران رسيدگي و مديريت تمام امور مرتبط با تعاوني اعتبار منحله ميزان را پذيرفت. در حال حاضر بانک صادرات ايران با استفاده از ظرفيت و توان بالاي مديريتي خود با سرعت و دقت در تلاش براي تدارک زمينه‌هاي لازم براي رسيدگي منظم به امورسپرده‌گذاران، مشتريان و کارکنان تعاوني یاد شده است.
بدين‌وسيله از تمام سپرده‌گذاران و مشتريان تعاوني درخواست مي‌شود با مديران بانک صادرات ايران همراهي کرده، طبق برنامه‌ريزي و روش‌هاي انجام کار مديريت ارشد بانک مذکور اقدامات خود را سامان بخشند.
بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران انتظار دارد تمام کارکنان تعاوني اعتبار منحله ميزان با تلاشي مضاعف تحت مديريت بانک صادرات ايران همه امور را به نحو احسن انجام داده وهرچه سريعتر نظم لازم براي فعاليت بانکي در محيطي آرام را پديد آورند.
همچنين بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران از مديرعامل محترم، رئيس محترم هيأت مديره، اعضاي محترم هيأت مديره و هيأت عامل بانک صادرات ايران و نيزاز مديران و کارکنان ساعي آن بانک‌ که در حل مشکلات ايجاد شده تقبل زحمت کرده و با جدّيت در اين زمينه اقدام کردند مراتب سپاس و قدرداني خود را اعلام مي‌کند.

 


23۲۳۱

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 472873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =