پیداشدن جسد تنها مفقودی سیل/ افزایش تعداد قربانیان سیل در غرب ایران

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملیات سیل و آب‌گرفتگی از سه‌شنبه پنجم آبان تا ساعت 12:30 امروز، گفت: تا کنون 11 هزار و 500 تن از متاثران سیل و آب‌گرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و تخلیه آب از 730 واحد مسکونی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ دکتر ناصر چرخساز با اشاره به تحت تاثیر بودن ١٨ استان آذربایجان‌شرقی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، گیلان، زنجان، فارس، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، تهران، مرکزی، بوشهر و سمنان از سیل و آب‌گرفتگی، افزود: بر این اساس 62 شهرستان، 140 شهر، روستا و مناطق عشایرنشین دچار آسیب شدند.

وی با اشاره به اسکان اضطراری 860 تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی، تصریح کرد: بر این اساس تخلیه آب از ٧٣٠ واحد مسکونی با بکارگیری 95 دستگاه موتورپمپ و لجن‌کش انجام شده و 26 تن نیز به مناطق امن منتقل شدند.

وی با اشاره به انتقال یک نفر از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی به مراکز درمانی، تصریح کرد: در این زمینه خدمات امدادی لازم به شش مصدوم این حادثه ارائه و یک مفقودی سیل و آب‌گرفتگی دهلران با تلاش تیم آنست جمعیت هلال‌احمر پیدا شد.

وی با اشاره به منابع و تجهیزات به‌کارگیری شده در سیل و آب‌گرفتگی چهار روز گذشته با به‌کارگیری ٢٤٧ تیم عملیاتی شامل یک‌هزار و 88 امدادگر و نجات‌گر، گفت: به این منظور خدمات امدادی لازم با به‌کارگیری 195 دستگاه خودروی عملیاتی، 180 دستگاه چادر، یک‌هزار و 300 تخته پتو، 360 تخته موکت، 230 شعله والور، 500 قوطی انواع کنسرو، 7000 قرص نان و 3 هزار و 300 بطری آب ارائه شده است.

۴۷۴۷

کد خبر 473467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =