هواشناسی استان البرز پیش بینی کرد: دمای هوای کرج منفی می‌شود/اعلام وضعیت جوی محور چالوس و دیزین

به گزارش مهر،هواشناسی استان البرز برای فردا سه شنبه، منفی شدن دمای هوای شهرستان کرج و بارش برف در برخی از شهرستان های استان را پیش بینی کرد.

منصور رحمانیان با اعلام وضعیت جوی هوای استان، اظهار کرد: امروز، دوشنبه آسمان استان ابری، در پاره‌ای از نقاط مه‌آلود، در بعضی ساعات همراه با بارش باران خواهد بود همچنین در ارتفاعات بارش باران و برف و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه امروز و فردا دمای هوا کاهش محسوسی خواهد داشت، گفت: وضعیت هوا در شهرستان کرج نیمه‌ابری تا ابری در برخی نقاط مه‌آلود و در ساعاتی نیز با بارش باران و وزش باد همراه خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان البرز بیشینه و کمینه دمای هوای شهرستان کرج را به ترتیب ۶ و صفر درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: فردا کمینه دمای هوا در این شهرستان به منفی یک درجه سانتی‌گراد می‌رسد.
رحمانیان در ادامه به وضعیت جوی شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: در شهرستان طالقان، نظرآباد و هشتگرد هوا نیمه‌ابری تا ابری در پاره‌ای از نقاط مه‌آلود و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و برف و وزش باد همراه می‌شود.
دمای هوا در «دیزین» به منفی ۷ درجه سانتی گراد رسید
وی در ادامه افزود: امروز، دوشنبه کمینه دمای هوا در شهرستان طالقان به منفی ۲ درجه سانتی گراد رسیده است.
وی وضعیت هوای شهرستان‌های اشتهارد و فردیس را نیمه‌ابری تا ابری در پاره‌ای از نقاط مه‌آلود و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی کرد.
مدیرکل هواشناسی استان البرز کمینه دمای هوا در «دیزین» را منفی ۷ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: وضعیت جوی در دیزین نیمه‌ابری تا ابری در پاره‌ای از نقاط همراه با مه و در بعضی ساعات با بارش برف و باران همراه خواهد بود.
رحمانیان در پایان به وضعیت جوی در محور چالوس اشاره کرد و گفت: وضعیت هوا در این محور نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف، در پاره‌ای نقاط مه‌آلود همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود ماکزیمم سرعت باد ۳۶ کیلومتر بر ساعت است.
به گزارش خبرنگار مهر، نخستین بارش برف از شب گذشته در کرج و دیگر شهرستان های استان البرز آغاز شد. در حال حاضر ارتفاعات شهرستان طالقان و محور چالوس سفید پوش شده اند و دمای هوا کاهش محسوسی داشته است.

کد خبر 474108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =