مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین: بازتاب فراز و نشیب مطبوعات قزوین در کشور عجیب است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: خانه مطبوعات استان قزوین فعالیت بسیار خوبی دارد و بازتاب فراز و نشیب مطبوعات قزوین در کشور عجیب است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهدی احمدی در جلسه آغاز به کار هیئت منصفه مطبوعات استان قزوین که بعد از ظهر امروز در سالن جلسات دادگستری استان برگزار شد، اظهار کرد: شناخت و مطالعه قوانین مطبوعات یکی از مأموریت‌های اصلی اعضای هیئت منصفه مطبوعات است زیرا این قوانین ممکن است با گذشت زمان تغییر کند که لازمه آن داشتن مطالعه کافی در این زمینه است.

وی افزود: آغاز به کار هیئت منصفه مطبوعات استان قزوین در سال جاری با برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات تقارن پیدا کرده و شعار سال جاری این نمایشگاه «نقد منصفانه پاسخگویی مسئولانه» است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: از اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان در این دوره که با حساسیت بیشتری انتخاب شدند، تقاضا دارم این شعار را مبنای کار خود قرار دهند.

احمدی ادامه داد: اصحاب مطبوعات استان قزوین از هوش سرشاری در این عرصه برخوردار هستند که تجربه ثابت کرده در برخی از موارد برخورداری از هوش سرشار نیز اگر با مدیریت صحیح همراه نباشد می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

وی عنوان کرد: هوش زیاد فعالان رسانه‌ای استان قزوین موجب شده مطبوعات این استان فراز و نشیب‌هایی داشته باشند که بازتاب آن در سطح کشور بسیار عجیب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: مدیریت این وضعیت به کنترل و پیشگیری خاصی نیاز دارد که هیئت منصفه مطبوعات استان می‌توانند نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند.

احمدی گفت: خانه مطبوعات استان قزوین فعالیت بسیار خوبی دارد و امیدواریم با همکاری همه مسئولان امر شعار نمایشگاه مطبوعات امسال تعمیم داده شود.

وی بیان کرد: اینکه پرونده‌ای در دادگاه مطبوعات استان تشکیل نشود غیر ممکن است اما مهم این است که جدول زمانی هیئت منصفه داشته باشیم و این افراد فقط برای رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده دور هم جمع نشوند بلکه بستری فراهم شود تا این جلسات هر ماه به صورت منسجم و منظم برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: در این جلسات می‌توان موضوعاتی را بررسی کرده و به جراید و مطبوعات استان تعمیم داد.

احمدی یادآور شد: امیدواریم شاهد روزی باشیم که مطبوعات استان قزوین عرصه بحث نقد منصفانه و پیشگیری باشد.

 

کد خبر 474710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =