ایرنا نوشت: معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: از آنجا که اعتیاد در زنان یک تابو است، زنان معتاد از ترس طرد شدن، اعتیاد خود را پنهان می کنند.

سوسن باستانی روز شنبه در نخستین نشست کمیته ملی پیشگیری از خشونت که در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شد، افزود: براساس آمار، 9 درصد معتادان کشور را زنان و 91 درصد آن را مردان تشکیل می دهند و نکته مهم اینجاست که خانواده ها اعتیاد مردان را به عنوان یک بیماری که باید درمان شود قبول کرده و پذیرفته اند، اما وقوع این پدیده در میان زنان یک تابو است و قابل قبول نیست.

به گفته او، از این رو زنان معتاد بدلیل ترس از طرد شدن در جامعه و خانواده این موضوع - اعتیاد خود - را مخفی نگه می دارند.
این مقام مسئول در معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری ادامه داد: در این معاونت، تاکید بر داشتن رویکرد تعاملی و مشارکتی برای رفع مسائل اجتماعی است. اگر دستگاه ها به تنهایی و بدون مشارکت مردم بخواهند اقدام کنند، موفقیتی نخواهیم داشت.
باستانی خواستار توان افزایی آسیب دیدگان شد و گفت: توان افزایی آسیب دیدگان باید در کنار پیشگیری لحاظ شود زیرا در غیر اینصورت نهایتا به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

او با تاکید بر روندها در حوزه خشونت افزود: درصد جرایم زنان نسبت به مردان در کشور بسیار کمتر است اما در روندها، افزایش درصدها ممکن است نقاط هشدار دهنده ای باشد که باید به آن توجه شود.

باستانی ادامه داد: بهتر است آمارها تفکیک جنسیتی شوند تا بتوان روی آنها اقدامات مدنظر را اعمال کرد. 

۴۷۲۳۶

کد خبر 475815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =