مدیرکل حقوقی شهرداری تهران، فروش بخش‌هایی از اراضی عباس آباد را کاملا قانونی و بر اساس مصوبه هیات وزیران دانست و گفت: آن چه در قانون منع شده است واگذاری این اراضی به بخش خصوصی بوده است، در حالی که اینجا به بانک واگذار شده است که سهام آن را بخش عمومی و دولتی در اختیار دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران؛ نادر نوروزی در این باره گفت: فروش اراضی عباس آباد از قانون خاصی پیروی می کند و این قانون بر اساس مصوبه هیات وزیران تصویب شده است و به موجب این قانون خاص بخش هایی از آن به یک نهاد دولتی فروخته شد، در نتیجه هیچ‌گونه تخلفی در این رابطه صورت نگرفته است.

وی با اشاره به گزارش رسانه ها درباره تخلفات صورت گرفته در اراضی عباس آباد گفت: از دیدگاه حقوقی هیچ گونه تخلفی در رابطه با فروش بخشی از اراضی عباس آباد صورت نگرفته است و استنادات مطرح شده هیچ گونه مستندات حقوقی ندارد.

وی درباره اظهارت مقام معظم رهبری مبنی بر عدم فروش اراضی عباس آباد نیز بیان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری و فرامین ایشان همیشه در صدر اقدامات شهرداری بوده است و درباره اراضی عباس آباد نیز به همین منوال بوده است. تدبیر مقام معظم رهبری این بوده است که در اراضی عباس آباد ساخت و ساز خصوصی صورت نگیرد که این اقدام اصلا صورت نگرفته است و از این به بعد نیز صورت نخواهد گرفت.

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران با بیان اینکه رسانه ها در هر مساله ای تفحص کنند گفت: شهرداری تهران آماده است تا با پاسخ گویی ابهامات را در این زمینه برطرف کند. این که رسانه ها فقط به بازنشر مطالب یکدیگر بپردازند، صحیح نیست بلکه باید با رجوع به شهرداری و آگاهی از مستندات نسبت به انتشار گزارش های خود اقدام کنند.

نوروزی در عین حال تاکید کرد که شهرداری تهران مستنداتی دارد که بر اساس آن همه ابهامات را برطرف خواهد کرد.

به گفته مدیرکل حقوق شهرداری تهران به علت وجود گزارش حسابرسی امکان هیچ تخلفی وجود ندارد و ما از رسانه ها نیز این انتظار را داریم تا پاسخ های مستند شهرداری تهران را منعکس کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 474629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =