مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران بیشترین شکایت ثبت شده از قصور پزشکی در این استان را اعلام کرد.

مسعود قادی پاشا درباره شکایات و آمارهای مربوط به قصور پزشکی که پرونده آنها در پزشکی قانونی تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر نمی توان آمار دقیق شکایات ثبت شده در این حوزه را اعلام کرد. اما شکایت از جراحی زیبایی در رتبه نخست شکایت های قصور پزشکی در استان تهران قرار دارد.

وی ادامه داد: این در حالی است که در کل کشور شکایت از قصور در حوزه زنان و زایمان، رتبه نخست را دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران همچنین درباره روند تشکیل پرونده‌ها و کمیسیون‌های پزشکی قانونی درباره قصور پزشکی، گفت: اگر کسی شکایتی از کادر درمان یا پزشک داشته باشد با ثبت شکایتش پرونده قصور پزشکی نیز تشکیل شده و اقدامات کارشناسی روی آن انجام می شود، سپس در کمیسیون پزشکی قانونی که متشکل از کارشناسان متخصص همان رشته پزشکی و کارشناسان پزشکی قانونی است، موضوع تحت بررسی قرار گرفته و رای نهایی صادر می شود.

قادی‌پاشا افزود: در حال حاضر چیزی حدود 55 درصد از این شکایت‌ها منجر به صدور حکم تبرئه و 45 درصد نیز منجر به صدور احکام دیگر می شود.

۴۲۴۲

کد خبر 480670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  0 0
  اید دکتران متخصص زن مرد هم باشد چرا زنان به تنهایی هول می کنند و سختشان هست زن ومرد در کار هم مکمل همند. خانمی می گفت دندانپزشک زن در آمپل زدن اشتباه کرد و غش کرد دکتر رفتیم دکتر مرد آوردیم مشکل حل شد.
 • بی نام IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  3 0
  متاسفانه همه متخصصان به جای اینکه به حرفه اصلی خود بپردازند وارد بازار پلاستیک و زیبایی شده اند که نشان از یک فاجعه فرهنگی دارد. برای این پزشکان متخصص واقعا متاسفم که اینهمه سال آموزش را به دست خودشان به استهزا گرفتند و خود را در مقام یک پیرایش گر پایین آوردند. البته من خودم هم پزشک هستم و این حق را برای خودم قائلم تا از جامعه خودمان انتقاد کنم. پس فردا صدای پزشکها بلند نشود که بهمون توهین شد.
 • بی نام RO ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
  0 0
  همون اول یه برگه بهت میدن امضا کنی که هر بلایی سرت اومد مقصر خودتی. مگه میشه شکایت کرد.