پس از آنکه مدیرعامل تاکسی رانی تهران اعلام کرد سازمان تامین اجتماعی تاکسی رانها را بیمه نمی کند و سخنگوی دولت نیز به خبرگزاری خبرآنلاین گفت این موضوع را پیگیری می کند اکنون سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد جدید به تاکسی رانان داده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مظفر، مدیرعامل تاکسی رانی تهران در مصاحبه ای گفته بود که بیمه تاکسیرانان بر خلاف قانون قطع شده است. (اینجا)

نوبخت، سخنگوی دولت نیز در این باره گفت: در ارتباط با حق بیمه تاکسی رانان، سازمان تامین اجتماعی باید در این زمینه اقدام می کند.
او توضیح داد: اینطور نیست که هر ماه باید حق بیمه از سوی دولت به این سازمان داده شود. معمولا حسابی بین دولت و تامین اجتماعی است و این سازمان باید تعهدات خود را دنبال کند و من در این رابطه پیگیری می کنم. (اینجا)

اکنون سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده قطع بیمه تاکسیرانان قانونی است. معاون فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه حذف سهم دولت از بیمه تاکسیرانان با توجه به قانون بودجه سال 94 صورت گرفت، گفت: چنانچه تاکسیرانان حق بیمه خود را به صورت صددرصد پرداخت کند امکان استفاده آنها از بیمه تاکسیرانان وجود دارد.

محمدحسن زدا در توضیح علت حذف سهم دولت از بیمه رانندگان تاکسی، گفت: هرساله در تبصره 20 قانون بودجه سهم بیمه از منابع دولت پیش‌بینی می‌شد و سازمان هدفمندی به عنوان کارفرمای تاکسیرانی در بیمه 13 و نیم درصد سهم بیمه را به عهده می‌گرفت اما درتبصره 20 قانون بودجه سال 94 سهم بیمه آنها پیش‌بینی نشد لذا امکان پرداخت وجود نداشت.

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین‌اجتماعی، گفت: سازمان تامین‌اجتماعی می‌توانست سهم بیمه تمامی تاکسیرانان را حذف کند اما با توجه به تبصره بودجه سال 94، در حال حاضر از پذیرش افراد جدید در سال 94 با این روش جلوگیری کردیم در صورتی که مانع بیمه شدن‌شان هم نیستیم.


پیشنهاد جدید تامین اجتماعی به تاکسیرانان
معاون تامین اجتماعی پیشنهاد جالبی را برای بیمه شدن به این صنف داده است: تاکسیرانان می‌توانند بیمه شوند منتهی با این شرط که تمامی حق بیمه را خودشان پرداخت کنند، هرچند در مکانیزم قبلی 13 و نیم درصد حق بیمه را بیمه‌شدگان و 13 و نیم درصد را سازمان هدفمندی از حق بیمه را پرداخت می‌کرد.

زدا توضیح داده: تاکسیرانان به شیوه فعلی اعتراض داشتند و معتقدند که نظام قدیم باید دنبال شود، البته بر اساس بند ج تبصره 20 بودجه، 10 درصد امکان جابه‌جایی اعتبارات وجود دارد لذا در صورت مصلحت و با تایید مسئولان امر در این بخش می‌توان جابه جایی اعتبارات صورت بگیرد تا مشکل تاکسیرانان حل شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی، یادآور شد: در تصمیم گیری جدید تنها سهم بیمه تاکسیرانان حذف نشده بلکه سهم بیمه یک میلیون نفر که شامل زنبورداران، قالیبافان، خبرنگاران و تاکسیرانان بود، حذف شده است.

بند 4 تبصره 21 قانون بودجه سال 93، بیست هزارمیلیارد ریال برای هدفمندکردن یارانه در مورد پوشش‌های بیمه‌ای و حمایت‌های اجتماعی اختصاص داده بود که این بند از تبصره 20 قانون بودجه سال 94 حذف شده است.

 

۲۳۲۳۱

 

کد خبر 480720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  3 0
  عجب پیشنهادی.پیشنهاد لازم نبود اینو بهش میگن بیمه خویش فرما و تمام اصناف میتونن ازش استفاده کنن و پیشنهاد جدیدی نیست.
 • بی نام IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  0 0
  با استفاده از تکنولوژیهای جدید با ورود کامپیوتر و ربات و هوش مصنوعی بسیاری مشاغل حذف می شود و از طرف دیگر هزینه زندگی برای انسان کاهش می یابد اما در ایران فقط یک طرف این معادله اجرا می شود در بخش خصوصی مشاغل کاهش پیدا کرده است اما بخش دولتی با 3.5 ملیون کارمند حاضر به کاهش تعداد مشاغل نیست و هزینه های بخش دولتی متورم اقتصاد ایران را قفل کرده است بیمه بازنشستگی در دنیا با 10 درصد حقوق انجام می شود و حق بیمه 30 درصدی در ایران هم با اقتصاد جدید همخوانی ندارد
 • محسن A1 ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  5 0
  مبارکه سهمیه بنزین که قطع شدبیمه هم قطع شد پس فرق تاکسی با مسافر کش شخصی چیه؟
 • بی نام IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  0 3
  خوب کار کرده ما باید مول بدهیم بقیه مفتی بیمه بشن
 • رضا IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  2 0
  دستشون درد نکنه واقعا گره کار ما رو باز کردند اصلا باورم نمیشه خواب میبینم یا بیدارم
 • بی نام A1 ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  2 1
  چرا سازمان تاکسیرانی به راننده ها خدمات نمیدهد فقط اومدن یک جنس بنجل چینی رابه اسم تاکسیمتر که قیمتش بیش از 200 هزار توان نیست را چند میلیون تومان به این بنده خداها فروحته اند این سازمان باید خدمات تعرمیرگاهی صافکاری نقاشی را به قیمت مناسب به این عزیزان بدهد لاستیک وروغن بدهد به قیمت تعاونی یا اقساط ولی همش در پی چپاولند کلا همه بفکر چاپیدن هستند
 • احسان A1 ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
  2 0
  اخه ما که متوجه نشدیم میخاد چکار کنه این دولت روزبروز بدتر از دیروز .ِِ..خیلی امکانات دادن خیلی به فکر بودبودن الان که میخا خویش فرماش کنن خوب مگه با این خرج زندگی با بنزین 1000تومانی میشه یه خانواده رو رو اداره کرد ای لعنت به هر چی ادم کار خراب کن.....
 • حسام RO ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
  3 0
  عجب پیشنهاد جالبی چرا تا حالا به فکر رانندگان تاکسی نرسیده بود؟
 • ali A1 ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
  0 3
  اینجانب حدود 7 سال با کارنامه تاکسی رانی بیمه ی تامین اجتماعی داشتم بیمه ام را قطع کردند ب بیمه مراجعه کردم فرستادند تاکسی رانی تاکسیرانی گفتند چون ک شما از طریق تامین اجتماعی بیمه شدید ب ما ربطی ندارد بیمه هم قبول نمی کند میگه باید از طریق سازمان تاکسیرانی بیمه شوید پس من این 7 سال را از طریق رانندگان بیمه ام را پرداخت کردم چرا تامین اجتماعی بیمه من را قطع کرده است
 • محسن IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۱
  0 0
  یعنی چی مگه میشه این چه وضعیتیه دولت خجالت نمیکشه به جای اینکه دست تاکسیرانان را بگیر سنگ جلو پاشون می اندازه