با نامساعد شدن دریا بنادر مسافری استان هرمزگان تا آرام تر شدن وضعیت جوی تعطیل اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، در پی ورود سامانه ناپایدار جوی به استان هرمزگان، وزش باد شدید و مواج شدن دریا، ترددهای دریایی از طریق اصلی ترین بنادر مسافری کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

محمد محسنی مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر ضمن اعلام خبر توقف تردد تمامی شناورها بین بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم و بندرگاه هرمز از صبح روز گذشته تاکنون در راستای افزایش ایمنی سفرهای دریایی، افزود: وزش باد شدید و کاهش دید افقی، شرایط را برای تردد تمامی شناورهای مسافری نامساعد کرده و تا رسیدن به وضعیت عادی، هیچ گونه تردد مسافری از این بنادر انجام نخواهد شد.

این مقام مسئول از هموطنانی که قصد سفر به جزایر قشم و هرمز را دارند خواست تا به هیچ وجه از مبادی غیر مجاز و با شناورهای غیر استاندارد استفاده نکنند. هموطنان در صورت ضرورت می توانند از مسیر دریایی بندر پهل و لافت -در فاصله ٧٠کیلومتری غرب بندرعباس- به جزیره قشم تردد کنند.

تعطیلی بنادر مسافری غرب استان هرمزگان

محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه که راهبری بنادر مسافری غرب استان را بر عهده دارد، نیز اعلام کرد: از صبح امروز( سه شنبه) به دلیل وزش بادهای شدید و طوفانی شدن دریا، تردهای مسافری از بندر لنگه متوقف شده است. در ساعات بعد از ظهر امروز سایر بنادر غرب استان شامل بنادر آفتاب، کیش و چارک نیز تعطیل شدند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه بر رعایت نکات ایمنی در شرایط اضطراری همچون طوفان تاکید کرد و از شناورها خواست تا اطلاع ثانوی از انجام سفر دریایی خودداری کنند. در صورت مناسب شدن شرایط آب و هوایی، فعالیت مجدد شناورها در بنادر غرب هرمزگان از سرگرفته خواهد شد.

تردد به جزیره قشم صرفا از بنادر پهل و لافت

سیدباقر موسوی مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم نیز در همین رابطه، اظهار داشت: به منظور حفظ جان مردم، از صبح روز گذشته جابجایی مسافران بین بندر شهید ذاکری قشم به بنادر شهید حقانی و هرمز تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

وی ضمن بیان این مطلب که مسافران برای ورود و خروج از قشم می توانند از طریق بندر پهل و لافت تردد کنند، گفت: در حال حاضر خدمات دهی به مسافران در این مسیر در حال انجام است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از تعطیلی تمامی اسکله های گردشگری این جزیره در شرایط فعلی آب و هوایی، خبر داد.

لازم به ذکر است، اداره کل هواشناسی هرمزگان در اطلاعیه شماره 38 برای سه روز آینده(سه شنبه تا پنج شنب) احتمال بارش پراکنده در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس، افزایش سرعت وزش باد، گرد و غبار، کاهش نسبی دما و مواج بودن دریا پیش بینی کرده است.

گفتنی است، محدودیت ترددهای دریایی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هر ساله در فصول پاییز و زمستان که دوره زمانی رونق سفرهای دریایی محسوب می شود، به دلیل نامساعد شدن شرایط جوی به ویژه وزش باد محلی "نأشی" (نعشی) اعمال می شود تا سلامتی جان مسافران و گردشگران به مخاطره نیفتد.

یادآور می شود، استان هرمزگان با برخورداری از زیرساخت های مناسبی همچون ١٠ بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از ٨٠ شناور(لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر شش هزار صندلی، بیش از ٩۵ درصد کل حمل و نقل مسافران در آب های سرزمینی ایران و ١٠٠ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 482086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =