فرماندار کرج: بسیج می تواند عامل  ایجاد وحدت و انسجام در کشور و جلوگیری از دو قطبی شدن جامعه شود

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج، در نخستین گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان بسیج سپاه جواد الائمه (ع) گفت: بسیجیان، کهنه سربازان دفاع از مرزهای عقیدتی نظام جمهوری اسلامی هستند که با حضور خود در طول سی و شش سال انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، علاوه بر دفاع از عزت و شرف اسلام و مسلمین در مرزهای اعتقادی جمهوری اسلامی، با تبعیت از ولی امر مسلمین، در راه حفظ انسجام و وحدت درونی کشور نقش بسیار موثری داشته است.

به گزارش خبرآنلاین البرز،«محمد تقی ایرانی»، در این مراسم که با حضور نمایندگان مردم کرج، فرماندهان نظامی و انتظامی و پیشکسوتان بسیجی سپاه جواد الائمه (ع) در باغ سیب محمد شهر کرج برگزار شد، با تقدیر از جانفشانی های بسیجیان مخلص در دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی و ولایت، تصریح کرد: امروز در جامعه ای زندگی می کنیم که علی رغم تمام تنش های موجود در منطقه خاور میانه ، از امنیت کامل برخوردار است و تروریست های تکفیری و داعشی ، از حضور در مرزهای جغرافیایی این کشور هراس دارند و اینعزت و اقتدار، با از خودگذشتگی ها، ایثار و جانفشانی های بسیجیان عزیزی که بسیاری از آنها در زمره شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی هستند در سایه ولایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری به بار نشسته است.
فرماندار کرج، در ادامه به تفاوت کشته های جنگ های سراسر دنیا با شهیدان دفاع مقدس در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرده و گفت: در سراسر جهان، جنگ های بسیاری رخ داده که در آنها بسیاری از مردم برای حفاظت از خاک سرزمین خود کشته شده اند، در سراسر دنیا به این کشته گان احترام گذاشته می شود و یاد و خاطره آنها را گرامی می دارند. اما تفاوت این کشته شده ها با شهدای انقلاب اسلامی، این است که در دفاع مقدس، فرزندان ما برای دفاع از عقیده و در راه سربلندی اسلام و پاسداری از آرمان های والای انقلاب اسلامی که ندای آزادی بخشی و حمایت از مظلومین در سراسر جهان است جان خود را فدا نموده اند .
وی افزود: امروز نام بلند شهدای ما در سراسر جهان با عزت و سربندی یاد می شود. چرا که در دفاع از ارزش های والایی جانفشانی کرده اند که برای تمام جامعه بشری حائز احترام است.
ایرانی، تصریح کرد: در شرایطی که استکبار و صهیونیسم بین الملل به دنبال نشان دادن وجهه ای خشونت آمیز و جنگ طلب از ایران به کشورهای جهان داشتند، فرزندان بسیجی این کشور توانستند با استمرار حمایت خود از مظلومین جهان و دفاع از والاترین ارزش های انسانی که توصیه موکد اسلام عزیز است، به دنیا نشان دهند که تحلیل درستی از ایران اسلامی به آنها ارائه نشده است و ایران اسلامی، کشوری صلح طلب و حامی ارزش های انسان دوستانه بشری است و شاهد مدعای ما سیاست های آقای دکتر روحانی در توافق هسته ای است که 1+5 در مذاکره با ایران حقوق هسته ای ما را پذیرفته و متعهد شده اند. .
معاون استاندار البرز، حضور فعال بسیج در میان اقشار مختلف دانشجویی، اساتید، کارمندان، کارگران و ... را نشان از محبوبیت بسیج در میان مردم خوانده و گفت: بسیجیانی که در دفاع مقدس ، با ایثار گری های خود از مردم و نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند امروز نیز در عرصه های فرهنگی،اجتماعی، اقتصادی و سیاسی حضور پررنگی داشته و موجب ایجاد انسجام و امنیت در کشور هستند.
فرماندار کرج در ادامه به ضرورت هماهنگی میان گروه های مختلف درون نظام برای حفظ انسجام کشور تاکید کرده و گفت: امروز همه گروه های درون نظام باید در پاسداری از خون شهدا و تبعیت از ولایت فقیه ، با همدلی و وحدت، برای انسجام کشور تلاش کنند .باید همه گروه ها، به خصوص بسیجیان مخلص ، مراقب تلاش دشمنان برای دوقطبی نمودن جامعه باشند .
ایرانی به انتخابات مهم هفتم اسفند ماه اشاره کرده و گفت: مهمترین حادثه پیش روی ما انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه است که با رعایت قانون و امانتداری مصمم هستیم انتخابات حماسی و با حضور حداکثری مردم را برگزار کنیم و اجازه بدهیم دیدگاه های مختلف فرصت بیان پیدا کنند. دولت ضمن رعایت قانون مصمم است شرایط برابری را برای حضور جریان های سیاسی داخل نظام فراهم کند.

وی تبعیت از سیاست های مقام معظم رهبری را مهمترین رکن ایجاد انسجام در کشور خوانده و گفت: همه ما می بایست در مقابل آنچه مقام معظم رهبری تکلیف نموده اند تبعیت داشته باشیم و منویات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی خاطرنشان ساخت:در موضوع توافق هسته ای دولت به وظیفه خود در دفاع از حق هسته ای کشور به درستی عمل کرد و ان شاء الله با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از ظرفیت ایجاد شده در جهت پیشرفت کشور استفاده می کنیم.
ایرانی، سیاست های دولت تدبیر و امید را مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری خوانده و گفت: دولت تدبیر و امید، بر اساس منویات مقام معظم رهبری سیاست های خود را اجرایی می نماید و آقای دکتر روحانی، رئیس محترم دولت تدبیر و امید نیز این موضوع را به تمام مسئولین دولت تکلیف نموده اند. چرا که ما در شرایط کنونی نیازمند وحدت ملی هستیم و با درایت و بصیرت باید از سیاست های دولت دفاع کنیم.
ایرانی در پایان از حضور ارزشمند بسیجیان پیشکسوت در این گردهمایی تقدیر کرده و یکی از بزرگترین افتخارات خود را عضویت در بسیج خواند

 

کد خبر 482690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =