وزیر ارتباطات: ظرفیت شرکت های مخابراتی برای پوشش ارتباطی اربعین 10 برابر شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ظرفیت خدمات رسانی و آنتن دهی شرکت های مخابراتی برای پوشش ارتباطی اربعین حسینی 10 برابر شده است.

به گزارش ایرنا، محمود واعظی روز جمعه در بدو ورود به استان ایلام در جمع خبرنگاران حاضر در فرودگاه شهدا، اظهار کرد: تمام ظرفیت و امکانات شرکت های مخابراتی و زیرساخت برای برقراری ارتباط بهتر زائران در مرزها و آنسوی مرز در داخل خاک عراق بکار گرفته شده است.
وی افزود: برغم ازدحام جمعیت زائران در مرزها و کشور عراق با تلاش شرکت های مخابراتی و ارتباطی تاکنون هیچ مشکلی از بابت آنتن دهی و بر قراری ارتباط زائران در مرزهای خودمان نداشته ایم.
واعظی تاکید کرد: روز گذشته در بخش هایی از خاک عراق مشکل عدم بر قراری ارتباط داشتیم که مربوط به شرکت های عراقی است و هم اینک تیمی از کارشناسان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حل این مشکل به عراق رفته تا با همکاری طرفین نسبت به حل مشکل اقدام کنند.
وی گفت: مردم و مسئولان بدنبال این هستند برای زائران اربعین و برگزاری این کنگره بزرگ گامی بر دارند بنابراین وزارت ارتباطات نیز از سال گذشته تلاش کرده آنچه که امکانات مربوط به حوزه تلفنی این آیین است را فراهم کند.
وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات با اشاره به سفرش به کشور عراق و دیدار با وزیر ارتباطات این کشور یادآور شد: فراهم کردن زمینه برقراری ارتباط مشترک و دو جانبه برای خدمات رسانی به زائران اربعین مهمترین موضوع مورد بحث و تبادل نظر طرفین بود.
واعظی خاطر نشان کرد: به اپراتورهای عراقی اعلام کردیم هر آنچه را که در حوزه امکانات و تجهیزات نیاز دارند اماده ایم تا برای آنها تهیه و در اختیارشان قرار دهیم تا زائران ایرانی برای برقراری ارتباط تلفنی در این کشور با مشکلی مواجه نباشند.
وی افزود: همه توان خود را بکار گرفته ایم تا زمینه ارتباط تلفنی زائران را در مرزها و آنسوی مرزها در ایام منتهی به اربعین فراهم کنیم برغم اینکه حجم ترددها بسیار زیاد است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با استقبال استاندار ایلام، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، معاونین استانداری و مدیران کل مخابرات و زیرساخت و جمعی از مسئولان محلی از طریق فرودگاه شهدا، وارد ایلام شد.
بررسی وضعیت زیرساخت های حوزه ارتباطات، مخابرات و آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان و پایانه مرزی مهران و آنسوی مرز در داخل خاک عراق در ایام منتهی به اربعین حسینی از برنامه های سفر وزیر به استان ایلام است.

کد خبر 482873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =