رییس فدراسیون دوومیدانی کنیا متهم به دریافت دو ماشین از فدراسیون قطر شده است.

ایسایا کیپلاگات، رییس فدراسیون دوومیدانی کنیا متهم به گرفتن دو ماشین از فدراسیون دوومیدانی قطر شد. گفته می‌شود که این اتفاق سال گذشته بعد از موفقیت دوحه در گرفتن میزبانی مسابقات جهانی 2019 افتاده است.

به نقل از "InsideTheGames"، این در حالی است که پیش از این کیپلاگات، عضو اسبق فدراسیون جهانی دوومیدانی، از سوی کمیسیون اخلاق این فدراسیون محروم شده بود.

دیوید اوکیو، نماینده فعلی کنیا در انجمن فدراسیون جهانی دوومیدانی نیز از سوی این فدراسیون محروم شده و پرونده او در حال بررسی است.

سال گذشته در ماه نوامبر انتخابات میزبانی مسابقات جهانی دوومیدانی انجام شد و دوحه موفق شد بر یوجین و بارسلونا پیروز شود و این میزبانی را از آن خود کند.

پلیس کنیا نیز در حال بررسی پرونده کیپلاگات است. او متهم شده که موارد دوپینگ در کنیا را پنهان کرده است.

کنیا در مسابقات جهانی امسال توانست قهرمان شود. این کشور 16 مدال کسب کرد که هفت مدال آن طلا بود.

کمیسیون اخلاق فدراسیون جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرده که کیپلاگات، اوکیو و کینیوآ هر سه متهم به مخفی کردن دوپینگ ورزشکاران و تقسیم نادرست بودجه دریافتی از سوی شرکت نایکی هستند. گفته می‌شود کیپلاگات از سوی فدراسیون دوومیدانی قطر دو ماشین هدیه گرفته است.

این در حالی است که ورزشکاران کنیایی چندی پیش در تظاهرتای در نایروبی خواستار برکناری کیپلاگات و اوکیو شدند.

اخیرا گزارش‌های آژانس جهانی ضددوپینگ نشان داده است که یک دوپینگ سیستماتیک در روسیه شکل گرفته است. نگرانی‌ها درباره دوپینگ در کنیا نیز افزایش یافته است. هفته گذشته 7 ورزشکار کنیایی به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ محروم شدند.

فدراسیون جهانی دوومیدانی تعدادی از قوانین خود را درباره کمیسیون اخلاق تغییر داده است. قرار است که اعضای این کمیسیون از 7 نفر به 9 نفر و دبیران این کمیسیون نیز از یک نفر به دو نفر افزایش یابند.

 

251 43

کد خبر 484669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =