شاهدان اروند خون به احترام شهدای غواص سکوت کردند

کتاب اروند خون به همراه اجرای نمایشی مبتنی بر این کتاب رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین، اروند خون آخرین کتاب از تریلوژی ایوب آقاخانی است.مراسم رونمایی از کتاب آقاخانی دیروز در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن به همت نشر سيراف و موسسه هومان هنر برگزار شد.

کتاب اروند خون، سومین نمایشنامه از سه گانه جنگ ایوب آقاخانی است که بر اساس مستندات جنگ نوشته شده است. اولین نمایش از این مجموعه « کابوس نیمه شب آذر» درباره زندگی شهید کشوری است و دومین نمایشنامه « تکه‌های سنگین سرب » است که به بیان بخشهایی از زندگی شهید چمران می‌پردازد.

نمایشنامه اروند خون که با نگاهی متفاوت به روایت عملیات کربلای چهار و 175 شهید غواص می‌پردازد، سومین اثر از این تریلوژی است.
نگارش اروند خون بر اساس موقعیت رخ داده درکربلای چهار و با محوریت چهار شخصیت نمادین و یک شخصیت تخیلی صورت گرفته است.
قلم نویسنده، شاعرانگی را لحن بیان تصاویر تراژیک و دراماتیک اثر قرار داده و این ویژگی، اثر را در نوع خود منحصر به فرد کرده است.
سه گانه جنگ ایوب آقا خانی در قالب دو کتاب پیاده در مه و اروند خون توسط نشر سیراف به چاپ رسیده است.

مراسم رونمایی از کتاب اروند خون همزمان با اجرای اثر در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن با حضور مسئولن و اساتید حوزه هنر برگزار شد. در این مراسم محمود صلاحي رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري، محمدعلی اسفناني سخنگوي كميسيون حقوقي مجلس و از غواصان جانباز، شفيعي مديركل هنرهاي نمايشي ارشاد، ابراهيم شيباني كارگردان سينما و تئاتر، اصغر همت، و جمعي از هنرمندان و مسولان فرهنگي حضور داشتند.

در این مراسم حاضران يك دقيقه به احترام غواصان شهيد ايستادند و سكوت كردند.

5757

کد خبر 486328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =