پاشازاده می گوید پیش از بازی برگشت با عربستان در مقدماتی 98، جلوی همه بازیکنان تیم ملی با او رفتار بدی کردند.

داریوش سعیدی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی پاشازاده؛ نامی که در ماجرای انتقاد مایلی کهن از کروش بابت دعوت نکردن رحمتی، به میان آمد. ذهن قوی فوتبال به یاد دارد که سرمربی اسبق تیم ملی چطور یکی از بهترین مدافعان فوتبال ایران را حتی در لیست تیم ملی قرار نمی داد. مهدی پاشازاده که عادت کرده بود روز قبل از مسابقه اردوی تیم ملی را ترک کند، از اتفاق تلخی می گوید که پیش از بازی با عربستان در مقدماتی جام جهانی 98 رخ داد. او می گوید، پای اتوبوس نگذاشتند سوار شود و آن روز با گریه اردوی تیم ملی را ترک کرد. بعضی از منتقدان مایلی کهن می گویند او که خودش در گذشته زیاد با بازیکنان بدین شکل رفتار کرده، چطور حالا در نقش مثبت فوتبال، برای زدن کروش به دفاع از بازیکنانی که می پردازد که بعضیا به خاطر بی انضباطی خط خوردند. البته بهانه گفت و گو با پاشازاده این موضوع نبود، بلکه بحث درباره تیم منتخب بعد از انقلاب توسط عادل فردوسی پور بود. 

آقای پاشازاده در تیم منتخب بعد از انقلاب در برنامه 90 جایی نداشتید. البته بحث ما این نیست. به احتمال فراوان تیم منتخب ایران بعد از انقلاب، تنها یک استقلالی دارد که او هم جواد زرینچه است.
چی بگویم....تیم عادل است دیگر.
تیم منتخب مردم نیست؟
من فکر می کنم اسمش را همان تیم عادل بگذاریم بهتر است.
جای کدام استقلالی در این ترکیب خالی است؟ به احتمال فراوان مهدوی کیا، پروین، علی کریمی و دایی بازیکنان دیگری خواهند بود که رای می آورند.
به نظر من مقایسه کار درستی نیست. من اگر بخواهم اسم ببرم، خیلی ها هستند. دوره با دوره فرق می کرد. ناصر محمد خانی فوق العاده بود. چنگیر هم همینطور. یا علی دوستی که فوق العاده بازی می کرد. یکی مثل علی دایی و خداداد عزیزی هم عالی بودند. بحث من این است که نباید بازیکنان را با هم مقایسه کنیم. دهه به دهه بازیکنان فرق دارد. باید این نظرسنجی هم دهه به دهه برگزار می شد. ولی در 90 این اتفاق نیفتاد. برای من واقعا مهم نیست.... به شخصه عادت کرده ام، همان موقع ها هم حقم را نداند.


اتفاقا درباره همان موقع ها که می گوئید، بحث زیاد است. اینکه آقای مایلی کهن استقلالی ها را در تیم ملی زیاد بازی نمی داد و این قانون شامل شما هم می شد.
من نمی توانم به این سوال پاسخ دهم و شما باید از خود ایشان چنین چیزی بپرسید. من نمی توانم چنین حرفی بزنم و بگویم استقلالی ها را بازی نمی داد. نمی خواهم خدای ناکرده، بحثی وسط بیاید. نمی خواهم دوباره این بحث ها پیش بیاید و خدای ناکرده حاجی ناراحت شود. من هر جا درباره آقای مایلی کهن حرف زدم، با احترام بود. از آن موقع تا الان هیچ جا حرفی نزده ام. الان هم به عادل فردوسی پور هم احترام می گذارم. ولی او و کارشناس هایش نشان دادند که انتخاب ها چطور بوده. من در مرحله اول بین 6 تای اول نبودم و در مرحله آخر جزو سه تای اول شدم. این یعنی کارشناسی اولیه اصلا درست نبوده است. گله ای هم ندارم.
این اواخر بعد از انتقاد مایلی کهن از کروش به خاطر رحمتی، نام شما هم مطرح شد. خیلی ها می گفتند مایلی کهن که خودش مهدی پاشازاده را در اوج روی نیمکت هم نمی گذاشت، چطور حالا از رحمتی دفاع می کند؟ بحث این بود که اگر قرار باشد کسی در این باره حرف بزند، آن فرد مایلی کهن نیست.
درباره مهدی رحمتی من هم معتقدم او باید بازی کند چون به نفع تیم ملی است. لج و لجبازی خوب نیست. درباره تصمیم هایی که آقای مایلی کهن برای من می گرفت باید بگویم به هر حال نظرش بود. همیشه به نظرش احترام گذاشتم. من ندیدم که یک بار گفته باشد اشتباه کردم که پاشازاده را بازی ندادم. تنها یک بار به فردی گفته بود که من باید پاشازاده را بازی می دادم. همین حرف باعث افتخار است. هر وقت مایلی کهن را دیده ام، به او احترام گذاشته ام. این احترام دو طرفه است. بعد از جدایی ایشان از تیم ملی، من فیکس شدم و در اوج بودم اما یک بار مصاحبه نکردم. نسبت به ایشان بی ادبی نداشتم. با خودم نگفتم حالا که به قدرت رسیده ام هر چه دلم می خواهد بگویم. درست نبود چنین کاری کنم. به هر حال یک اتفاق فوتبالی افتاد و خدا را شکر بعدش به حقم رسیدم.
در بازی عربستان در مقدماتی جام جهانی 98 ، شما قبل سفر به عربستان گریه کردید. درست است؟
بله، یکی دو بازیکن مصدوم بودند. بازیکن دو اخطاره هم داشتیم. مثلا وقتی جمعه بازی داشتیم، به من پنجشنبه می گفتند که جایی در لیست نداری و برو ولی آن روز من را نگه داشتند. روزی که می خواستیم به عربستان برویم، فکر کردم حداقل روی نیمکت تیم ملی هستم و من را می برند. درست موقعی که می خواستم سوار اتوبوس تیم ملی شود، آقای فریاد شیران مربی تیم به من که جوان 22 ساله بودم، جلوی همه گفت آقای مایلی کهن گفتند شما در لیست نیستی و نمی توانی بروی. حساب کنید پای اتوبوس، جلوی همه.... اشکم در آمد. واقعا روز تلخی بود.
البته بعد از اخراج مایلی کهن از تیم ملی اوضاع برای شما تغییر کرد. در جام جهان فیکس شدید و بعد هم به تیم منتخب دنیا رفتید. البته بعضی ها ناراحت شدند که چرا پاشازاده؟
اتفاقا یکی از بحث های من همین است. خنده دار نیست که مهدی پاشازاده در تیم منتخب دنیا باشد و در نظرسنجی اولیه 90 بین سه تای اول نباشد و ششم شود؟ باز دم مایلی کهن گرم. آنموقع من بین 5 تا مدافع اول تیم ملی بودم ولی در نظرسنجی اولیه 90 ششم شدم! تازه در نظرسنجی نهایی بود که من بین 3 تای اول قرار گرفتم. اما همین که مردم به من احترام می گذارند برایم کافی است. همین چند روز پیش چند پرسپولیسی را دیدم که می گفتند شما بهترین مدافع تاریخ ایران هستید. این برای من کافی است. همین احترام کفایت می کند.
سوال مان را جواب ندادید. بعضی ها ناراحت بودند چرا پاشازاده به تیم منتخب دنیا رفت؟
نمی دانم چرا قبلش که من را روی نیمکت تیم ملی هم نمی گذاشتند، ناراحت نمی شدند!
رای ها در نظرسنجی 90 خیلی نزدیک بود. امیر عابدینی مدیرعامل اسبق پرسپولیس به خبرآنلاین گفته بود چرا پاشازاده انتخاب نشده است؟
خب رای من و سید جلال خیلی نزدیک بود. ولی سید جلال قبل از نظرسنجی کاپیتان تیم ملی بود و برای ایران گل زد. طبیعی بود که روز نظرسنجی بیشتر رای بیاورد. واقعا این مسایل تاثیر دارد. سید جلال هم واقعا برای تیم ملی زحمت کشیده. همه ما سرباط این مملکت هستیم. ولی کسی نمی تواند بازی ها من در استقلال و تیم ملی را کتمان کند. هر بازی من شاید اندازه 30 بازی ملی ارزش داشته باشد.
چرا؟
من در جام جهانی جلوی یوگسلاوی، آلمان و آمریکا بازی کردم. این بازی ها را ببیند. میاتوویچ بهترین فوروارد رئال مادرید بود ولی جلوی من هیچ کاری نکرد. من در بازی استرالیا بازی کردم. این مسابقات ارزش زیادی دارد. من در تیم منتخب جهان بازی کردم، جایی که خیلی ها باید دنبالش باشند.

 

252 43

 

کد خبر 488018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن کریمیان IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  84 5
  پاشازاده عزیزبرای من پرسپولیسی دوآتشه همیشه فابل احترام بودی وهستی بخصوص ازلحاظ شخصیتی امیدوارم همیشه موفق وسلامت باشی..
 • پرهام IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  88 1
  یادش بخیر اون بازیشو هیچ وقت فراموش نمی کنیم پسر تو روز بازی با استرالیا عالی بودی فراموشت نمی کنیم از طرف یک پرسپولیسی ....
 • بی نام IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  72 0
  آقا مهدی قربون ادبت
 • محسن A1 ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  77 1
  واقعاً دوران اوج پاشازاده رو هیچ مدافع دیگه ای تو ایران نداشته . خیلی رو فرم بود اواخر دهه نود میلادی . بازی استرالیا که شاهکارش بود دو تا گل 100 در صد رو نجات داد . یکیش رو با سر از رو خط دروازه اون شوت محکم رو در آورد یکیش هم پاس عرضی بود که اگه تکل نمیزد مهاجم تک به گل خالی میشد .
 • عليرضا 1342 IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  78 1
  الحق و الانصاف شما يكي از بهترين مدافعان ايران بودي علي الخصوص توپهاي رو كه از روي خط دروازه ايران در بازي با استراليا را بخوبي زدي و خدايش تيم ملي مديون دفاع هاي جانانه تو و عابدزاده بود
 • مهدی A1 ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  87 5
  چوب خدا صدا نداره حاجی مایلی کهن خدا جای حق نشسته؛ یه روز گریه پاشازاده رو درآوردی یه روزی هم شد که گریت دراومد.