ایرنا نوشت: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: آماده خرید مواد اولیه ازعراق هستیم تا زمینه مبادلات 2 طرفه بین ایران و عراق را فراهم کنیم.

رضا رحیمی روز یکشنبه در همایش توسعه بازار خارجی خوشه های صنعتی استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی استان با حضور مسئولان و تجار عراقی آغاز شد اظهار داشت: کرمانشاه از ظرفیت بالایی در حوزه شیمی برخوردار است و می تواند در این زمینه به عراق کمک کند.
وی افزود: بیشترین ظرفیت واحد های صنعتی استان کرمانشاه در حوزه شیمی و پتروشیمی است و سه پتروشیمی بزرگ استان می توانند مبادلات خوبی با عراق داشته باشند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه اعلام کرد که بیشتر از920 واحد صنعتی با ظرفیت صادرات به کشور عراق در استان فعالیت می کنند.
رحیمی گفت: کرمانشاه از امکان صادرات خدمات فنی مهندسی به عراق برخوردار است و در این زمینه می تواند به عراق کمک کند.
وی با بیان اینکه صادرات سالانه سه میلیارد دلار از مرزهای استان به عراق نیز به ثبت رسیده است، اظهار داشت: سال گذشته پس از حضور گروه های تروریستی در عراق میزان صادرات کاهش پیدا کرد که امیدواریم بار دیگر صادرات به عراق افزایش پیدا کند.
عضو مجلس استان بصره عراق نیز گفت: آمریکا و کشورهای حامی تروریست در چند سال گذشته اقتصاد عراق را ویران کردند.
'انوار مدلل شبر' افزود: صنعت تاثیر بسیاری بر توسعه هر کشور دارد، اما متاسفانه صنعت عراق در چند سال گذشته از بین رفته است.
وی اظهار داشت: با توجه به کاهش محسوس قیمت نفت در بازارهای جهانی صنعت عراق نیاز به تقویت دارد.
عضو مجلس بصره گفت: در راستای توسعه صنعت در عراق از بخش های خصوصی و دولتی که قصد حضور در بازار عراق را داشته باشند حمایت می کنیم.
مدلل شبر افزود: از شرکت های ایرانی دعوت می کنیم تا از صنعت عراق پشتیبانی کنند.
همایش سه روزه توسعه بازار خارجی خوشه های صنعتی استان کرمانشاه از با حضور مسئولان و تجار کشور عراق از امروز در کرمانشاه آغاز شد.

کد خبر 488042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =