غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول دستگاه قضا اعلام کرد مشکل خاصی از لحاظ استفاده از تجهیزات گرمایشی در زمستان امسال در زندانها وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، موج سرما کشور را در برگرفته و برخی از منابع خبری گفته اند در زندانهای کشور، به دلیل کمبود امکانات، وسایل گرم کننده جوابگوی نیاز زندانیان نیست و آنها بیمار شده اند. 

هر چند این گزارش تاکنون توسط منابع رسمی تایید نشده، ولی این سئوالی بود که از غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه پرسیده شد.
اژه ای در پاسخ اعلام کرد: زندان هم در عین حال که بیش از حد معمول به آن توجه می شود، از کل کشور مستثنی نیست. فرضا در زندان برق می رود. معمولا برق اضطراری دارند، منتهی ممکن است اشکال پیش بیاید. ممکن است سیستم گرمایشی از کار بیفتد.
او توضیح داد: این مشکلات موردی مسایلی نیست که بتوان به صفر رساند. بیش از مقداری که در بیرون توجه به وسایل سرمایشی و گرمایشی در خانه ها و کارخانجات و بیمارستانها هست، در زندان توجه می شود. امکانات اضطراری وجود دارد. گاهی اوقات نیز امر کوچکی را بزرگ جلوه می دهند. بحث گرمایشی و سرمایشی زندان از بقیه جاها، بیشتر مورد توجه است. بازرسی کل کشور نیز نظارت دارد. دستگاه نظارتی قوه قضاییه نیز حضور دارد و مشکل خاصی غیر از موردهای استثنایی کمبودی در این جهت نمی بینیم.


۴۵۲۳۱

 

کد خبر 489703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
    0 0
    براحتی گذشتن از حقوق حقه انسان جای بسی تاسف است