۰ نفر
۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰

تسنیم نوشت: راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای مصوبه افزایش متوسط قیمت ۸ درصدی بلیت قطارها از تاریخ ۲۵ آذرماه سالجاری توسط بخش خصوصی را کاملا قانونی اعلام کرد.

در اطلاعیه راه آهن آمده است؛ «برابر با ماده 9 قانون دسترسی آزاد مصوب مجلس شورای اسلامی؛ قیمت بلیت قطار از سوی شرکت های بخش خصوصی تعیین میگردد و پس از تایید شرکت راه آهن بعنوان نهاد تخصصی و مسئول توسعه حمل و نقل ریلی کشور به مرحله اجرا گذاشته میشود».

«در همین راستا قیمتهای جدید که از روز 14 آذر ماه سالجاری اجرایی شده و پیش فروش آن انجام شده است نه تنها منع قانونی ندارد بلکه کاملا مطابق با مفاد قانون صورت گرفته است».

در این اطلاعیه آمده است تایید هیئت مدیره راه آهن در خصوص پیشنهاد شرکت های ریلی پس از بررسی های همه جانبه و کارشناسی و بعد از 15 ماه همراهی شرکت های بخش خصوص با دولت و عدم افزایش قیمت ها و حتی ارائه تخفیفات 30 درصدی در ایام خلوت سال ، با توجه به نرخ تورم سالانه ، جلوگیری از فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی و همچنین ارتقا سطح خدمات در این حوزه صورت گرفته است.

به گزارش تسنیم از 9 آذرماه سال جاری سازمان هواپیمایی کشوری آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را کلید زد و بلافاصله نرخ مسیرهای پروازی سیر صعودی به خود گرفت، به طوریکه در برخی مسیرها مانند تهران-مشهد-تهران نرخ بلیت هواپیما به یک میلوین تومان افزایش یابت.

با توجه به زمان نامناسب اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما (عدم تناسب عرضه با تقاضا)  و اجحاف به حق مردم باید سازمان حمایت به این مسئله نیز ورود پیدا می کرد، اما این سازمان ترجیح داده به جای رسیدگی به افزایش 600 تا 700 درصدی نرخ بلیت هواپیما، روی افزایش 8 تا 15 درصدی نرخ بلیت قطار تمرکز کند.

 

 

22339

کد خبر 489811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =