دادستان قزوین خبر داد: جمع آوری 30 کارتن خواب طی هفته گذشته در قزوین

همزمان با آغاز مرحله اول طرح جمع آوری کارتن خواب ها و معتادان متجاهر در قزوین کار نظارت و درمان آنان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام صادقی نیارکی بیان داشت: به منظور جمع آوري و نظارت و درمان معتادان متجاهر و به تعبیری کارتن خواب های سطح شهر که سلامت شهروندان را تهديد و مشکلات زيادي براي سايرين ايجاد مي‌کنند، نهاد هاي مختلفي با هم همکاري مي‌کنند. از جمله استانداري، بهزيستي، واحدهای مددکاري اجتماعي، شهرداری تا نيروي انتظامي و در خط مقدم دادستانی، طرح هاي مختلفي درباره ساماندهي وضعيت کارتن خواب ها پیش بینی گردیده تا علاوه بر پاک سازي ظاهر شهر، از مرگ و مير اين افراد بر اثر سرما و گرسنگي جلوگيري شود.

صادقی نیارکی ادامه داد: با توجه به آغاز فصل سرما اولین مرحله طرح شناسایی و ساماندهی معتادان و کارتن خواب های قزوین آغاز و افراد شناسایی شده و در مراکز درمانی و کاهش آسیب که بدین منظور پیش بینی گردیده تحت نظر مددکاران و متخصصان مراحل بازگشت به آغوش جامعه را طی خواهند کرد.

وی اظهار کرد: برای ریشه کن کردن و رفع این معضل اجتماعی باید تمامی ارگان ها و نهادها از جمله سازمان بهزیستی، دانشگاه ها، استانداری و... با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

صادقی نیارکی یادآور شد: هر چند با انجام چندین طرح در این خصوص اقدامات موثری انجام گردیده ولی می بایست برای به حداقل رساندن آسیب های این حوزه اقدامات با سرعت بیشتری برای ساماندهی این افراد انجام گیرد.

این مقام قضایی ادامه داد: زیرساخت های اولیه در خصوص جمع آوری و ساماندهی معتادان کارتن خواب از سطح شهر از سوی دستگاه های ذیربط فراهم گردیده ولی تداوم اقدامات پیشگیرانه و مبارزه با این معضل مستلزم ارتباط تنگاتنگ متولیان امور جهت برنامه ریزی و انجام اقدامات اساسی، بلند مدت و کوتاه مدت در این خصوص می باشد.

عضو شورای مسئولان قضایی استان قزوین در پایان از تصمیم و عزم جدی دستگاه قضایی برای برخورد توام با ترحم و رافت اسلامی با این معضل اجتماعی خبر داد و خواستار مشارکت و همکاری هرچه بیشتر دستگاه های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر استان برای اجرای بهتر طرح جمع آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب ها شد.

 

کد خبر 495322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =