نقشه جدید فورد برای ادغام خانه هوشمند و خودروی هوشمند شما در CES 2016

کمپانی فورد قصد دارد خانه و خودروی هوشمند شما را در هم ادغام کند!

 

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی اتومبیل‌سازی فورد می‌خواهد خودروهای خود را با «آمازون اکو» و پلتفرم خانه هوشمند  وینک/Wink در هم آمیزد تا کاربران بتوانند از راه دور اتومبیل خود را روشن کرده،  اطلاعات سوخت داخل ماشین را گزارش داده و اگر برقی است، میزان انرژی اتلاف شده و باقی‌مانده را بگوید و همچنین مکان اتومبیل را گفته و مدت‌زمانی که به خانه بازمی‌گردید را محاسبه کرده و بگوید.

همچنین وقتی سوار خودروی فورد خود هستید، از طریق پلتفرم الکسای آمازون بتوانید لامپ داخل گاراژ را قبل از ورود، روشن کنید. دسترسی از راه دور به درب گاراژ نیز جای خود دارد.

اضافه کردن لیست خرید به فروشگاه آمازون و گرفتن گزارش هواشناسی نیز ازجمله نقشه‌های ادغام خانه و خودروی هوشمند است که فورد برای شما تدارک خواهد دید.

از طریق پلتفرم وینک نیز می‌توانید بازکننده درب گاراژ را مدیریت کرده و یا از طریق Ford Sync AppLink می‌توانید بدون استفاده از دستور صوتی درب‌های خانه و خودرو را به‌صورت هوشمند باز و بسته کنید.

البته ادغام خانه و خودروی هوشمند کار جدیدی نیست. مرسدس بنز دو سال قبل در شراکت با نست/Nest به رانندگان اجازه داد از روی صندلی خودرو ترموستات هوشمند خانه را مدیریت کند.

فورد اعلام نکرد از چه زمانی و روی کدام محصول قرار است این نقشه‌ها عملی شود. دیروز نیز این کمپانی از اضافه کردن CarPlay (دستیار صوتی اپل برای خودرو) و Android Auto (دستیار صوتی اندرویدی برای خودرو) به خودروهای 2017 خود خبر داده بود.

5656

 

کد خبر 496239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =