انتخاب نوشت:ظهر امروز حضرت آیت الله شبیری زنجانی مد ظله العالی در گفتگویی که با برخی از شاگردان خویش داشتند پیرامون مسائل حوزه، مرجعیت شیعه، اجتهاد و ... مطالبی را ایراد فرمودند

ظهر امروز حضرت آیت الله شبیری زنجانی از مراجع عظام تقلید در گفتگو با شاگردان خود فرمودند: «آقای آسید حسن خمینی در مقایسه با بسیاری از کسانی که متصدی برخی از امور حکومتی اند که شرط آن اجتهاد است و به عنوان مجتهد پذیرفته شده اند، مراتب علمی ایشان کمتر نمی باشد.»
به گزارش نامه نیوز، ظهر امروز حضرت آیت الله شبیری زنجانی از مراجع عظام تقلید در گفتگو با شاگردان خود فرمودند: «آقای آسید حسن خمینی در مقایسه با بسیاری از کسانی که متصدی برخی از امور حکومتی اند که شرط آن اجتهاد است و به عنوان مجتهد پذیرفته شده اند، مراتب علمی ایشان کمتر نمی باشد.» 
قسمتی از آن كه به تأييد دفتر ايشان رسيده است، به شرح ذیل می باشد: « در مورد آقای آسید حسن خمینی، آنچه مسلم است ایشان با استعداد، فاضل، مشتغل به درس و بحث بوده و نسبت به سطوح عالی و خارج، انجام وظیفه داشته اند و دارای تألیفات مختلفی در زمینه های فقه، اصول و مباحث دیگر می باشند که برخی از اهل فن و تشخیص از کیفیت آن تعریف کرده اند.» 

ایشان در ادامه فرمودند: « از آنجا که مبانی شهادت به اجتهاد متفاوت می باشد به طوری که برخی از علما مانند آقای آسید جمال خوانساری می فرموده است: من فقط یک نفر را مجتهد می دانم. در حالی که در دوره ایشان علمای بسیار بزرگی وجود داشته اند و همچنین از مرحوم آقای خمینی نقل شده است که تمام یا اکثر شاگردان من مجتهدند که قطعا آقای آسید حسن از کثیری از آنها افضل می باشد و در مقایسه با بسیاری از کسانی که متصدی برخی از امور حکومتی اند که شرط آن اجتهاد است و به عنوان مجتهد پذیرفته شده اند، مراتب علمی ایشان کمتر نمی باشد.»

1717

 

کد خبر 499088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
  9 4
  زنده باد سید حسن
 • بی نام GB ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
  10 6
  اگر این طوره که شما میگید و همین طور آقای هاشمی که گفتند سید حسن علامه هست پس با نمره عالی در امتحان قبول می شدند ، پس چرا شرکت نکردند ؟ این همه روحانی شرکت کردند و ایشون هم شرکت میکرد فرقش با بقیه این هست که نوه امامه؟
 • بی نام GB ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
  7 4
  اگر این طوره که شما میگید و همین طور آقای هاشمی که گفتند سید حسن علامه هست پس با نمره عالی در امتحان قبول می شدند ، پس چرا شرکت نکردند ؟ این همه روحانی شرکت کردند و ایشون هم شرکت میکرد فرقش با بقیه این هست که نوه امامه؟
 • بی نام IR ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  1 1
  والا. اصولا در امر دین کسی نمی تواند بگوید من فهمیدم و حالا من تصمیم می گیرم کی فهمیده و کی نفهمیده. اینجور آدمی اصولا دین را نفهمیده. البته اجتهاد بحث دیگری ست ولی دین اصل است.
 • بی نام A1 ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  1 4
  خخخخخخخخخخخخخخ
 • بی نام A1 ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  6 4
  باید مثل بقیه در امتحان شرکت میکرد اگه راست میگه علامه هست