رضا جاودانی مجری سرشناس تلویزیون که حس وطن پرستی اش گل کرده بود ، به شدت به یک دونده المپیکی تاخت و رئیس فدراسیون دوومیدانی کاملا تیزهوشانه پشت این مجری را خالی کرد!

 

آرین فرخی - خبرگزاری خبرآنلاین : برنامه سپاس عصر پنجشنبه درحالی برگزار شد که رضا جاودانی مجری با تجربه و موفق تلویزیون انگار متفاوت از همیشه اش از حرف های نقل شده جوانی به نام جعفر مرادی درباره تغییر تابعیتش آنچنان شاکی بود که به عکس همیشه اش از حد اعتدال خارج شد و یکتنه در مقام قاضی برای این ورزشکار حکم صادر کرد که حتی توبه اش قابل قبول نیست و دیگر طلای المپیکش هم ارزشی ندارد.

 ورزشکار 22 ساله پیرانشهری که در تمام طول مدت حرف زدن هایش می گفت از حرف هایش سوء برداشت شده و قصد تغییر تابعیت نداشته و تاکید کرده فقط و فقط منظورش این است که اگر به المپیک فرستاده نشود ، برای حضور در تورنمنت های بین المللی به سوئد یا امارات می رود .

رضای همیشه معتدل اما این بار ، خیلی بر آشفته بود و کاملا ناراحت به نظر می رسید و به این دلیل که این صاحب سهمیه المپیک ریو در ابتدای هفته ای که گذشت ، خامی کرده بود و حرف حقش را برای حمایت از سوی مسئولان ورزش چون با تهدید بیان کرده بود ، با تندی خطاب می کرد. چیزی که شاید در تمام این دو دهه از اجراهایش ، مانندش را از او ندیده بودیم. جاودانی حتی صدای عذرخواهی این بچه را نمی شنید . او توضیحات جعفر باباخانی کارشناس برنامه درباره اینکه این ورزشکار تنها 22 سال دارد و در ازای حرف های رئیس فدراسیون که گفته چنین سهمیه ای که دونده اش حتی نمی تواند از خط پایان بگذرد ، چنین واکنش بدی داشته را هم نمی پذیرفت. او تمام حرفهای مرادی روی خط برنامه که 30 هزار دلار برای این سهمیه هزینه کرده را هم با این جمله زیر سئوال برد که چه کسی به شما گفته بروی سهمیه بگیری و با طعنه به او گفت:«مربی ات الان آمریکاست و تو از روی جزوه داری تمرین می کنی؟ به نظرت این شکلی جواب می دهد؟» که البته مرادی هم توضیح داد:« حتما جواب داده است که سهمیه المپیک گرفته ام.»

جعفر باباخانی کارشناس برنامه هم توضیح داد که این ورزشکار جوان توانسته رکورد ماراتن ایران را یازده دقیقه کاهش دهد و حمایت از او برای المپیک حق ورزش ایران است را به واسطه مصاحبه ای که این ورزشکار انجام داده بود و باید برایش تنبیه شود ، تا انتهای برنامه هم نپذیرفت.

اینکه رضا جاودانی اینچنین ، حس میهن پرستی دارد ، قابل ستایش است اما اینکه یک جوان که توانسته با علاقه شخصی ، کاری را که باید باشگاه ها و فدراسیون مربوطه برایش انجام می دادند را با پول پدرش انجام داده . حالا که به موفقیت رسیده ، به نام کشورش قرار است از سهمیه اش استفاده شود و امید دارد تا از او حمایت کنند ، نکته ای است که جاودانی امشب اصلا توجهی به آن نداشت.

اینگونه او از دایره اعتدال خارج شد و درست نقشی را که احتمالا باید مجید کیهانی رئیس فدراسیون می گرفت را ایفا کرد تا کیهانی که مدیریتش بر فدراسیون دوومیدانی بسیاری را به یاد روزهای مدیریت محمدحسین آیت اللهی در فدراسیون شنای دولت قبل می اندازد و وعده های بسیارش برای حمایت از ورزشکاران در این 4 ماه عملی نشده است ، زیرکانه پشت حملات جاودانی ،ژست حق به جانب گرفت و گفت:«ما از این بچه که در شهری جنگ زده بزرگ شده به حد توان مان حمایت می کنیم. سعی می کنیم بخشی از هزینه های قبلی اش هم بدهیم!»

او مسئله مربی را هم به کلی مطرح نکرد و ماجرای مربی مرادی هم این است که اشکان غلامی ، مربی این رشته مرادی ، این روزها در گیر و دار رفتن به آمریکا و برگشتن است. کاری که خیلی از ورزشکاران این روزها انجامش می دهند و یک پایگاه هم در ینگه دنیا برای خود می سازند. از گوش شکسته ها تا فوتبالی ها و والیبالی ها. این مربی مشکلی برای آمدن به ایران ندارد اما حقوق 3 هزار دلاری می خواهد برای ورزشکار المپیکی اش و فدراسیون هم می گوید برای او همان حقوق 1.5 میلیونی مربیان ایران را احتمالا می پردازد!

مشکلی که حالا باعث شده این ورزشکار از روی جزوه تمرین کند تا با طعنه جاودانی روبرو شود. اینکه اما آیا نتیجه کارش بد بوده ؟ همین که سهمیه گرفته و رکورد ایران را شکسته یعنی توانسته موفق باشد. اینکه او در المپیک حتی از خط پایان بگذرد ، خودش افتخاری مهم است برای ورزش دوومیدانی ایران.

رضا که دوستش داریم و بی شک یکی از مجریان ورزشی حالا حاضر ایران است ، شاید اگر با دلخوری قبلی از آنچه این بچه به اشتباه گفته و حالا از گفتنش پشیمان است ، به اجرای برنامه سپاس نمی رفت ، مثل همیشه موفق تر بود در اجرای برنامه اش.

 

4141

 

 

کد خبر 499319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجید A1 ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  بره اونور آب بهتر حداقل آینده داره، عرق ریختن اینجا سخته
  • بی نام IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   گل گفتی
  • بی نام RO ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   گل گفتی. اینجا فقط دولا راست شدن و شعار دادن جلوی از ما بهتران جواب میده که اون کار هم از آدم‌های لایق و بااستعدادی مثل این جوون برنمیاد. اگر می‌تونی بری سوئد یک لحظه هم درنگ نکن.
  • hamidreza IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   90 6
   دقیقا موافقم
  • بی نام A1 ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   اين مملکت به خاطر امثال تو به اينروز افتاده
  • بی نام A1 ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   93 7
   خودمم بهت مثبت دادم. اما چقدر تلخه این مثبتا.
  • فرهاد 7 IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   36 11
   مثبت دادم اما کاملا با شما هم موافق نیستم . در حمایت از اون ورزشکار مثبت دادم
  • علی A1 ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   40 90
   یعنی اونایی که عرق که هیچی خون دادن برا این مملکت کارشون ارزش نداره؟؟
  • بی نام A1 ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   شگفتا از این همه میهن فروش . که ارزش نداره برای کشور خودت عرق بریزی ؟؟ دلیل اینکه اروپاییها و کشورهای دیگه به اینجا رسیدن که شما آرزو داری بری اونجا بردگیشونو بکنی و آبروی خودت و کشورت رو بزاری برای آبادی کشورهای اونا . وجود میهن فروشایی مانند شما پیامگذارای عزیز در پستهای مختلف کشورمونه : از مقامات کشور تا مدیران و کارمندان و پزشکان و مهندسان و دانشجویان و کارگران و ورزشکاران و پیامگزاران میهن فروش موجب شدن که کشورمون به اینجا برسه . نام کشورمون رو باید بزارن کشور میهن فروشان از حمله اسکندر مقدونی تا امروز همیشه در همه برهه ها این میهن فروشی دیده شده . امیدوارم نسل جدید درس بگیرند و ایران باشکوه رو با میهن پرستی با هم بازسازی کنیم . همه با هم ...
  • نیما A1 ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   18 51
   مجید جان عزیزم چرا مثل مسئولین عربستان و قطر فکر می کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   اون جماعتی که مثبت میدید ای کاش از این کشور برید البته اگه جایی راهتون دادن خائنین پست به وطن
  • saeed A1 ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
   50 20
   از رو باد چیز حرف نزن دوست عزیز .
 • بی نام US ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  46 3
  این رییس فدراسیون مشکل اصلی است
 • نظري A1 ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  105 4
  جاوداني چون حقوق خونده فكر كرده تو تلويزيون كار قاضي رو انجام بده
 • بی نام IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  122 4
  طرف رفته از جیب خودش واسه سهمیه ی المپیک خرج کرده مجری ،محاکمه ش میکنه ، قاضی دادگاه که نیستید
 • ارمین A1 ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  اقا مجیدی که میگی عرق ریختن واسه این مملکت ارزش نداره خودتم برواز این مملکت .مملکت به امثالی مثل شما نیاز نداره.بالاخره ادمایی میان که مملکتو بسازن.اگه همه مثل شما و این ورزشکار بودن ایرانی وجود نداشت.تا اینجا هم رسیدید به خاطر این مملکت بوده.
 • بی نام A1 ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  114 6
  این آقای جاودانی حاضره ده سال مجانی برنامه اجرا کنه و کلا از جیب بخوره. عمر قهرمانی یه ورزشکار مگه چقدره؟
 • ارمین A1 ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  27 84
  اقا مجید راستی خودت واسه این مملکت چی کار کردی که فهمیدی عرق ریختن واسه این مملکت فایده نداره .صنعت نفتو ملی کردی ؟یا اختراعی کردی که به درد مملکت بخوره؟
 • یوسف A1 ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  81 7
  جناب جاودانی، ژست شما، ژشت قشنگی برای نشان دادن میهن دوستی نبود
 • رضا IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  103 5
  اصلا حرف بدی نزد ورزشکاره میگفت هزینه هایی که کردم رو بهم بدید تازه چندبار هم تو گزارش گفت به خاطر ایران جای دیگه ای نمیره .مجری برنامه بیخودی شلوغش کرد...
 • بی نام IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  87 3
  30 هزار تا پول لباس و کفش و استوک یه فوتبالیسته انصاف نیست از جیب خرج کنه
 • محسن US ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  کاش بره. واقعا کشور قدر این جوان ها رو نمیدونه. ببین چطور تو تلویزیون تحقیرش می کنند. متاسفم.
 • دیده بان RO ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۵
  12 2
  ما برای ورزش ایران شبکه بی طرف می خوایم. همه شبکه ها ورزش سیاسی رو بحث می کنند. جاودانی فقط موند بود بگه چرا اصول گرا نمی شی جنبش سبزی چون این پسره شهرستانی بوده و پشتش گرم نبوده کبوندتش. حالا همین جاودانی بازی مهرداد پولادی رو با افتخار گزارش میکنه
 • علی A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  17 4
  من میخام بدونم اگه سینما یک ماه حقوق این رضا جاودانی رو نده .این حس میهن پرستیشو ببینم