واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی فرهنگی (پرنده­ آبی) با تشکیل کارگروهی از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان اقدام به تولید کتاب­های رمان کودک و نوجوان با موضوع اسطوره و اسطوره - فانتزی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حاصل نشست‌های این کار گروه ، تالیف بیش از ده جلد رمان متنوع بوده است. عنوان­ رمان‌هایی که در این کارگروه تالیف شده عبارتند از: «نه» نوشته ­آویسا شرفی، «9:15» نوشته­ مهسا لزگی«سراز سر به مهر شهرنواز» نوشته معصومه یزدانی «تسخیرشدگان جزیره بادیان»  نوشته­ بدری مشهدی، "تلی دختری با موهای بلند بلند" نوشته­ سولماز خواجه­ وند.

علاوه بر اینها، یک مجموعه­ ی پنج جلدی اسطوره - فانتزی با نام "کیان و ساکنان قلعه­ ی اساطیر"، توسط گروه نویسندگان این کارگروه تالیف شده است که در هر جلد آن پسر نوجوانی به نام کیان به همراهی دوستش مزدک با دانشمند خبیثی به نام اژدک مواجه می­ شوند. اژدک رویای تسط بر جهان را دارد و سعی می­ کند با استفاده از تکنولوژی­های مختلف به آرزویش برسد، اما کیان و مزدک که اخبار و حوادث را دنبال می­ کنند با یاری گرفتن از قهرمانان اسطوره­ای ایران نقشه ­هایش را خراب کرده، باعث شکستش می ­شوند.

سه جلد از این مجموعه پر ماجرا، با نام­های "سوفار" نوشته­ نیلوفر نیک بنیاد، "دیو بند" نوشته­ زهرا شاهی و "رمز چینوت" نوشته­ معصومه یزدانی در مرحله تولید و چاپ است و دو جلد آن که در آن کیان و مزدک سراغ فریدون و ضحاک می­ روند، در مراحل پایانی نگارش توسط ریحانه جعفری و پریسا شمس می­باشند.


انتشارات علمی فرهنگی در تلاش است تا این رمان‌ها را در نمایشگاه کتاب سال 1395 عرضه کند.

۵۸۵۸

کد خبر 499723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =