ایسنا نوشت ، استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها ظلمی که ظالمان بر انقلاب تحمیل کرده بودند برطرف خواهد شد و اقتصاد ما شرایط عادی خودش را پیدا خواهد کرد.

قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه شورای ادارای استان با اشاره به انجام مراحل پایانی برجام و لغو تمام تحریم‌های مربوط به مسائل هسته‌ای جمهوری اسلامی، اظهار کرد: برجام با همه‌ سختی‌ها و دشوارها امروز و یا حداکثر از فردا اجرایی و یکی از وعده‌های رئیس جمهور در سال 92 که گفته بود هم چرخ اقتصاد مردم باید بچرخد و هم چرخ سانتریفیوژ محقق خواهد شد.
وی به نتیجه رسیدن توافقات هسته‌ای و اجرای برجام را حاصل ایستادگی و مقاومت ملت ایران، رهنمودها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش‌ها و زحمات تیم کارآمد وزارت امور خارجه و پیگیری‌های دولت تدبیر و امید خواند و تصریح کرد: رفع تحریم ها برای کشور یک حادثه بسیار مهم است.
سلیمانی تحریم ها را ظلم و ستم بزرگ استکبار علیه انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمن پس از آن که نتوانست در جنگ نظامی و تن به تن این انقلاب و رهبری را از بین ببرد رو به إعمال تحریم‌های ظالمانه آورد و در سال‌های اخیر به شدت آن‌ها نیز افزود که خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد رفع این تحریم‌ها هستیم.
وی با یادآوری تلاش‌های فراوان دشمن برای از بین بردن نظام نوپای ایران اسلامی در اوایل انقلاب، خاطرنشان کرد: ملت و رهبری در برابر همه فشارهای سخت و نرم و تحریم‌های دشمن ایستاد و مقاومت کرد و دنیای استکبار را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.
استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر این که با برداشته شدن تحریم‌ها معجزه و انقلاب در کشور رخ نخواهد داد، بر بالانبردن توقعات مردم پس از لغو تحریم ها تاکید کرد و افزود: با برداشته شدن تحریم‌ها ظلمی که ظالمان بر انقلاب تحمیل کرده بودند برطرف خواهد شد و اقتصاد ما شرایط عادی خودش را پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به آثار و نتایج آنی، کوتاه مدت و بلند مدت برجام بر روند اقتصادی کشور، تصریح کرد: یکی از نتایج آنی لغو تحریم‌ها آزاد شدن پول های بلوکه ما در سطح بانک2های جهانی است که فرصت مغتنمی را برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم خواهد کرد.
سلیمانی زمینه سازی برای ورود کالاهای خارجی و صادرات کالاهای ایرانی به خارج از کشور، ورود علوم دانش‌بنیان، فروش مستقیم نفت و حذف واسطه‌ها برای فروش نفت را از مزایا لغو تحریم ها در کوتاه مدت و بلند مدت عنوان کرد.
وی در ادامه به دستگیری تفنگداران آمریکایی در روزهای اخیر به دست نیروی دریایی سپاه اشاره کرد و گفت: دستگیری تفنگداران آمریکا اقتدار و عظمت سپاه پاسداران و سپس نحوه آزادسازی آن‌‎ها، قدرت و صلابت دستگاه دیپلماسی ما را به جهانیان نشان داد.
سلیمانی با اشاره به درپیش بودن ایام الله دهه فجر، بر زنده نگه داشتن یاد وخاطره فجرآفرینان و تجلیل از همه مجاهدت و ایثارگری‌های ملت و رهبری تاکیدکرد و افزود: همه باید با وحدت ، همدلی در این جشن بزرگ حضور داشته باشیم و خدمات 35 ساله نظام را برای همگان بازگوکنیم.
وی همچنین از رشد 50 درصدی بودجه عمرانی استان در سال 95 خبر داد و گفت: برای طرح های عمرانی انتقال آب شهرکرد-بن- بروجن ، راه آهن و جاده در بودجه سال آینده اعتبارات ویژه ای تخصیص داده شده است به گونه ای که پیش بینی می شود طرح انتقال آب شهرکرد-بن- بروجن در کمتر از سه سال به بهره برداری برسد.
سلیمانی قرار گرفتن طرح راه آهن اصفهان-شهرکرد-خوزستان در ردیف بودجه سال 1395 را پیروزی بزرگ برای استان دانست و گفت: درشرایطی که بودجه سال 95 کشور بسته شده بود اما با تلاش های مسئولان استان در آخرین لحظات طرح راه آهن نیز در ردیف بودجه قرار گرفت.
وی در ادامه به دو انتخاباب پیش رواشاره کرد و گفت: شورای نگهبان فصل الخطاب همه در انتخابات است بنابراین همگان باید براساس قانون که منطبق با شرع مقدس است عمل کنند.
سلیمانی با تاکید بر اینکه نگاه تزئینی تجملاتی به رأی مردم داشتن افرط گری محض است تصریح کرد: همان گونه که امام راحل(ره) فرمودند میزان رأی مردم است و قطعا نگاه تجملی به رأی مردم داشتن هیچ گونه جایگاهی در انقلاب اسلامی ایران ندارد.
وی بر رعایت اصل بی طرفی مدیران در انتخابات تاکید و خاطر نشان کرد: مدیران دستگاهای اجرایی به ویژه کسانی که در امر انتخابات مسئولیتی بر عهده دارند امین مردم هستند بر همین اساس طرفدار و یا حمایت یک مسئول از نامزد انتخابات خیانت به مردم و انقلاب است.

کد خبر 500049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =