پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری نوشت: رییس جمهور، اجرای موفقیت آمیز برجام را یک پیروزی و موفقیت برای جهان دانست و تاکید کرد: باید با بهره گیری از شرایط پسابرجام، روابط ایران و ونزوئلا را درهمه عرصه ها گسترش داد.

حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی رییس جمهوری ونزوئلا با ایشان، گفت: پیروزی و موفقیت جمهوری اسلامی ایران در اجرای رسمی برجام ، درحقیقت موفقیت همه ملت ها و دولتهای آزادیخواه جهان است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت و ملت ونزوئلا در سالهایی که ملت و دولت ایران برای حقوق هسته‌ای خود ایستادگی می کرد، پیوسته در کنار ما بودند ، اظهارداشت: این پیروزی، پیروزی ملت های آمریکای لاتین بویژه ونزوئلا است و در دوره جدید باید سطح همکاری های خود را بیش از پیش گسترش دهیم.

روحانی همچنین با اشاره به اظهارات رییس جمهوری ونزوئلا درباره ضرورت هماهنگی بیشتر میان دو کشور در حوزه اوپک و بهای جهانی نفت، افزود: باید با بهره گیری بهینه از فضای کنونی ، رایزنی های مشترک را در حوزه های مورد علاقه گسترش دهیم.

"نیکلاس مادورو " رییس جمهوری ونزوئلا نیز دراین تماس تلفنی با تبریک موفقیت ایران در دفاع از حقوق هسته ای خود و اجرای رسمی برجام ، گفت : در این میدان نه تنها ایران بلکه همه کشورهای مستقل جهان پیروز شدند و این پیروزی اثرات مثبتی در جهان برجای خواهد گذاشت.

رییس جمهوری ونزوئلا، روابط تهران و کاراکاس را نمونه و الگو دانست و افزود: اجرای عملی برجام افق های جدید و نوینی را در روابط دو کشور ایجاد خواهد کرد و ونزوئلا پیوسته در کنار ایران بوده و خواهد ماند.

وی گفت: کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور باید هر چه سریعتر برگزار شود تا امکانات جدید را بررسی و در مسیر توسعه همه جانبه روابط گام برداریم.

مادورو همچنین به کاهش بهای نفت و اثرات جهانی آن اشاره کرد و اظهارداشت: دو کشور می توانند در اوپک و در عرصه جهانی در این زمینه تلاش و رایزنی کنند.

2929

کد خبر 501214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =