رئیس جمهور در جمع استانداران: باید مر قانون اعمال شود نه مر سلیقه/مجلس خانه ملت است، نه خانه یک جناح

رئیس جمهور گفت: همه مساله این است که برای این انتخابات میزانی بگذاریم که این فرد التزام به اسلام دارد یا نه؟ اما این میزان‌های ما درست هم کار نمی‌کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه گفت: باید در این انتخابات ، بی طرفی ، عدم مداخله ، اجرای مر قانون، امنیت کامل ، رقابتی سالم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ انتخاباتی پرشور و با نشاط ، به نمایش گذاشته شود.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید بگذاریم خانه ملت آئینه ملت باشد، اظهارداشت: مجلس خانه ملت است؛ نه خانه یک جناح ، و دولت طرفدار جناح و حزب و کاندیدای خاصی نیست و با این وضعیت جهانی، باید بهترین ها به مجلس بروند.

رییس‌ جمهوری در ادامه افزود: این روزها زمان بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات است و البته باید همه کاندیداها به دین و آیین خود متعهد و ملتزم به قانون اساسی و ولایت فقیه باشند اما آیا همه التزام آنان باید به همین مسایل باشد؛ پس محیط زیست، صنعت، توسعه، رفع رکود، بیکاری و رونق اقتصادی چه می شود؟

رییس‌ جمهوری با طرح این سوال که آیا امیرالمؤمنین علی (ع) هم زمانی که می‌خواستند، حاکم و فرمانداری تعیین کنند، فقط به نماز شب خواندن، حضور او در نماز جماعت، پرداخت زکات و امثال اینها توجه می‌کردند و یا توانمندی، کاربلدی، مدیریت و فهم او از جامعه را نیز ملاک عمل قرار می‌دادند؟ ، اظهار داشت: اگر فقط عبادت و ایمان ملاک بود، چه کسی از قنبر در کنار امیرالمؤمنین(ع) برتر بود؟ چرا حضرت علی(ع) او را فرماندار نکردند؟

دکتر روحانی تصریح کرد: حضرت امیرالمؤمنین(ع) علاوه بر این ویژگی‌ها، کارآمدی و سیاستمدار بودن افراد را نیز ملاک قرار می‌داد و حالا اگر آن فرد جایی اشتباه هم می‌کرد، حضرت او را مورد عتاب قرار می‌دادند.

رییس‌ جمهوری با طرح این سوال که چرا آدرس غلط به مردم می‌دهیم و فقط التزام به دو اصل را ملاک قرار می‌دهیم، خاطرنشان کرد: میزان الحراره های انتخاباتی باید درست کار کند. در شرایط امروز منطقه، سیاست پیچیده جهانی و معضلات پیچیده پیش روی کشور، که اداره امور را سخت‌تر از همیشه کرده است، ما باید بهترین‌ها را به مجلس شورای اسلامی بفرستیم.

دکتر روحانی گفت: ما هم به تبعیت از مقام معظم رهبری تأکید داریم که در بررسی صلاحیت ها باید مر قانون ملاک عمل باشد و نه مر سلیقه.

رییس‌ جمهوری که سخنانش با تشویق حاضرین حمایت و تایید می شد، ادامه داد: قانون اساسی برای یهودیان، زرتشتیان و آشوریان و ارمنی‌های کشورمان که جمعیت قابل توجهی هم ندارند، حق برخورداری از نماینده قایل شده که این هم خیلی خوب است، اما اکنون آیا ما باید یک جناحی در کشور را که جمعیت خود و هوادارانش به چیزی حدود 10 میلیون نفر می‌رسد ، نادیده بگیریم؟ آیا باید قانون اساسی را اینگونه تفسیر و اجرا کنیم؟

دکتر روحانی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی ، نامش خانه ملت است نه خانه یک جناح؛ بگذاریم خانه ملت آینه واقعی ملت باشد و متعلق به همه مردم. البته که در این میان جناح‌ها و احزاب مختلف باید بهترین‌ها را به مردم معرفی کنند و باید بر امر انتخابات هم نظارت بشود، اما معیار در همه این مراحل باید فقط قانون باشد.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: نکته مهم بعدی آن است که باید بدانیم اداره کشور متعلق و در اختیار مردم است؛ صاحب و ولی‌نعمت کشور و ما مردم هستند و هیچ مقامی در این کشور بدون رأی مستقیم و غیرمستقیم مردم مشروعیت ندارد. اگر این مهم را قبول داریم، که البته هم همه قبول دارند و تصریح قانون اساسی نیز به این است، پس باید بدانیم که کار بسیار بزرگی در پیش رو داریم.

دکتر روحانی با بیان اینکه مهمترین و بزرگترین کارکرد دولت یازدهم در عرصه سیاست داخلی در انتخابات هفتم اسفند، به نمایش در خواهد آمد، تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا انتخاباتی پرشور برگزار شود و مردم ناامید نشوند. بگذاریم همه مردم پای صندوق‌های رأی بیایند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه اگر قرار است یک جناح در انتخابات حضور داشته باشد و یک جناح نه، دیگر به چه دلیل انتخابات برگزار می‌کنیم؟ ، خاطر نشان کرد: همه باید برای ایجاد فضایی رقابتی و امیدآفرین تلاش کنیم تا شاهد حضور حداکثری در انتخابات باشیم چرا که این کشور متعلق به همه است و همه بخش‌ها، گروه‌ها و جناح‌ها باید بتوانند نمایندگان خودشان را در خانه ملت داشته باشند.

دکتر روحانی تأکید کرد: احراز صلاحیت واقعی، متعلق به مردم است و این ملت بزرگ است که پای صندوق رأی آن کسی را که بهتر و اصلح است، برمی‌گزیند. البته در همه جای دنیا سیستم‌های نظارتی و فیلترهایی وجود دارد که بیشتر در ساختار خود احزاب آن کشورها تعبیه شده و احزاب برای حیثیت خودشان و اقبال عمومی کشور، سعی می‌کنند بهترین‌ها را در معرض انتخاب مردم قرار داده و به نهادهای تصمیم‌گیری و اداره کشورهایشان بفرستند.

رییس‌ جمهوری گفت: البته در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وضع به این شکل نیست و قانون اساسی ما اداره کشور را به سمت سیستم حزبی نبرده است که می‌توانیم در آینده درباره این موضوع اندیشه کنیم، اما امروز باید با همین قانون اساسی، کار را به بهترین شیوه به پیش ببریم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه وظایف و اختیارات بخش‌های اجرایی و نظارتی در انتخابات در قانون اساسی و قوانین موضوعه مشخص شده است، افزود: گاهی این مرزها به هم خیلی نزدیک شده و گاهی نیز مخلوط می‌شوند و لذا باید خیلی دقت کنیم. به نظرم بهترین راه، گفتگو، مذاکره و مشورت است و از وزرای کشور و اطلاعات خواسته‌ام که به طور کامل با شورای نگهبان همکاری و تعامل کنند و رایزنی‌های خودمان را استمرار می‌دهیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه به معاون اول خود نیز مأموریت داده است در این زمینه رایزنی کند، اظهار داشت: امیدوارم همانطور که همیشه با خردورزی و ایمان به خدا کارها را به پیش برده‌ایم از این عرصه نیز با موفقیت عبور کنیم. قرار نیست ما دین خودمان را برای نماینده شدن دیگران بفروشیم. ما می‌خواهیم اخلاق اسلامی در همه عرصه‌ها حاکم باشد و کسی دیگران را تخریب نکرده و آبروی کسی را نریزد.

دکتر روحانی تصریح کرد: دولت به طور قانونی و طبیعی در انتخابات بی‌طرف است و تلاش خود را متمرکز و وقف اجرای قانون اساسی و قوانین موضوعه می‌کند و مصررا از همه همکاران دولت می‌خواهم تلاش خود را برای عدم مداخله و موفقیت در این آزمایش الهی بکار بگیرند و اجرای مر قانون اساسی را سرلوحه خود قرار دهند تا انتخاباتی سالم، رقابتی، پرشور و بانشاط در امنیت کامل برگزار کنیم.

دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود با تبریک ایام پرشکوه پیروزی ملت عزیز ایران در پرونده پیچیده هسته‌ای و دستیابی به حقوق ملت بزرگ این سرزمین پس از فراز و نشیب 12 ساله و مذاکرات نفس‌گیر30 ماهه گفت: باید از فضای بوجود آمده، به نحو شایسته ای بهره برداری شود . موفقیت ملت ایران در این پرونده، یکی از بزرگترین موفقیت‌های نه تنها ایران اسلامی بلکه همه کشورهای در حال توسعه در برابر قدرت‌های بزرگ بود.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: با لغو قطعنامه های ضد ایرانی ، ما تقریباً بدون استثنا به همه اهداف اصلی در مذاکرات هسته‌ای دست یافتیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه بارها به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تأکید داشتم که لغو قطعنامه‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و برداشته شدن تحریم‌ها، خط قرمز مذاکرات هسته‌ای است، اظهار داشت: باید در این مسأله مهم ملی و بین‌المللی همه اهداف بلند و اصلی که سرنوشت ملت به آن گره خورده بود حل و فصل می‌شد و این کار بزرگ نیازمند افرادی بود که تجربه و تخصص کافی و سابقه این امر را داشته باشند و زبان بین‌المللی و حقوقی را بفهمند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به دستاوردهای بزرگ در برنامه جامع اقدام مشترک همچون ادامه غنی‌سازی، تحقیق و توسعه، تعطیل نشدن مراکز غنی‌سازی فردو، تکمیل رآکتور آب سنگین اراک به صورت مدرن‌تر و تبادل مواد هسته‌ای در بازار بین‌المللی، تصریح کرد: امروز بعد از 30 ماه مذاکراتی بسیار سخت و پرمسوولیت که حتی 3 بار تا دستور قطع مذاکره نیز پیش رفتیم، این مذاکرات به نتیجه رسید و بی تردید دعا و حمایت مردم، لطف پروردگار و هدایت‌ها و حمایت های مقام معظم رهبری از پایه‌های اصلی موفقیت و پیروزی بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه باید همه دست به دست هم دهیم تا ماشین موفقیت در مسیر درست و مناسب قرار گیرد، گفت: اگر در این 30 ماه مذاکره، آرامش اقتصادی به هم می‌خورد، حتی اندکی ناامنی در کشور بروز می کرد ، مردم به طور گسترده در مراسم 22 بهمن و یا عاشورا شرکت نمی کردند و یا مسئولین در استان‌ها با استقبال مردمی مواجه نمی‌شدند، در این مذاکرات موفق نمی‌شدیم.

دکتر روحانی ادامه داد: طرف های خارجی مذاکره‌کننده هسته‌ای در طول مذاکرات بارها به استقبال مردمی از کاروان تدبیر و امید در سفرهای استانی و حمایت مردم، اذعان کردند.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه همه آحاد جامعه در این کار بزرگ ملی شریک بودند، گفت: بسیار مهم است که وقتی فردی در صف مقدم اقدام می‌کند، چگونه حمایت شود. نمی‌توان در میدان مسابقه در کنار میدان بایستیم و به جای حمایت از تیم ملی، از برخی نکات ایراد بگیریم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه باید در یک کار بزرگ مسئولین، گذشت و سعه‌صدر زیاد داشته باشند تا دچار مشکل نشویم، تصریح کرد: بحمدالله با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک، همه قطعنامه‌ها لغو و پرونده گذشته هسته‌ای 12 ساله موسوم به PMD بسته شد و این امر برای کسی که از همه زوایای حقوقی و فنی مذاکرات آگاه باشد، بسیار قابل توجه بوده است.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه امروز نیروگاه هسته‌ای نطنز فعال است، اما با دیروز متفاوت می‌باشد، تأکید کرد: نطنز در گذشته از دید طرف‌های غربی کاری برخلاف شورای امنیت سازمان ملل بود و غنی‌سازی در آن کاری غیرقانونی دانسته می‌شد، اما امروز از دید همه آنها، ادامه فعالیت در نطنز قانونی است. خرید و فروش مواد غنی سازی و حمایت های فنی و امنیتی آژانس نیز بخشی از این دستاوردها است.

دکتر روحانی به رسمیت شناخته شدن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و از جمله پذیرش جهانی فعالیت مرکز فردو را از بعد بین‌المللی و حقوقی بسیار مهم خواند و گفت: از همه اینها گذشته مسأله رفع تحریم‌هاست که امیدوارم فرصتی برای ثبت جزئیات آن در تاریخ فراهم شود. گاهی حتی پیش می‌آمد که در میان خودمان هم من مجبور بودم به تنهایی از این ایده که می‌توان همه تحریم‌های مربوط به هسته‌ای را رفع کرد، دفاع کنم که البته این تردید نزد دوستان خیلی بیراه نبود چرا که طرف ما کشورهای قدرتمند جهان بودند که به زیاده‌خواهی شهره‌اند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه اکنون شاهد آن هستیم که تمامی تحریم‌های بانکی، بیمه، کشتیرانی، نفتی و غیره که در ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران وضع شده بود، رفع شده‌اند، افزود: دستیابی به این توافق کاری بسیار بزرگ و نعمتی ارزنده است که شایسته قدردانی است و باید بدانیم که اگر شکر نعمت به جا نیاوریم، نعمت از دست ما خواهد رفت.

دکتر روحانی دستاورد توافق هسته‌ای را نه متعلق به حزب و جناحی خاص بلکه متعلق به همه ملت دانست و اظهارداشت: این نعمتی بزرگ از جانب خدا برای مردم عزیز ماست و همه باید آگاه باشیم که همانطور که کم‌فروشی حرام است، کم نشان دادن نعمت نیز حرام و موجب زایل شدن نعمت خواهد بود.

دکتر روحانی تصریح کرد: در پی توافق هسته ای و لغو تحریم ها، موانع متعددی که بر سر راه و فعالیت کارآفرینان وجود داشت، برطرف شده و اکنون همگان باید برای تحقق رشد 8 درصدی پیش‌بینی شده در برنامه ششم تلاش کنند.

پیش از سخنان رییس جمهوری، وزیر کشور با بیان اینکه همه 12 هزار نفر ثبت نام کننده فهم، انگیزه سیاسی و دغدغه کشور داشته و به امید نقش آفرینی وارد عرصه انتخابات شده اند، گفت: برای توسعه، پیشرفت و تحقق عدالت نیازمند حضور همه آحاد جامعه و سیاسیون کشور هستیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه تعامل مثبت بین وزارت کشور با همه دستگاه های ذیربط بویژه شورای نگهبان تاکنون نتایج مثبت داشته است، ادامه داد: روند اقدامات بخش های اجرایی انتخابات، نشانگر رفتار عادلانه مبتنی بر اجرای قانون است.

2727

کد خبر 501671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 36
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 26
 • بی نام A1 ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  128 9
  زنده باشی جناب حقوق دان ... چشم امید ملت به شماست.
 • بی نام A1 ۰۶:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  88 7
  راضیم ازت
 • بی نام IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  87 8
  ایول به روحانی ...
 • بی نام A1 ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  68 5
  احسنت
 • حسین IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  71 5
  ما پشتیتم دکتر روحانی ...
 • حامد IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  65 7
  درود یه شرفت روحانی، ما مردم پای رأیی که بهت دادیم تا آخر ایستاده ایم
 • رأی دهنده IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  75 9
  با این وضعیت عملاً اصلاً نمی‌شود که رفت و رأی داد، من اولین بار خواهد بود که رأی نمی‌دهم، چون اصلاً کسی دیگر باقی نمانده در تمام انتخابات‌های پیشین شرکت کردم، اما این بار واقعاً کسی نمانده که بتوان به او رأی داد و انتظار مجلسی پویا و خوب را داشت.
  • نگار A1 ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
   1 3
   عارف که رد صلاحیت نشده بهش رای بده خخخخخخخخخخخخخ
 • آرمان A1 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  46 5
  جز سخن حق نگفتی و ملت پشتیبان شماست..احسنت
 • ميثم A1 ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  48 6
  اقاي روحاني ممنون كه حرف دل ملت را مي زنيد، اميدوارم روي حرفتون باستيد و عقب نشيني نكنيد
 • یکی RO ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  آقای روحانی، اگه از یک جناح اکثریتشون طبق همون قانونی که مدعی رعایتش هستین، سابقه کیفری و پرونده قضایی داشته باشند و به عنوان یک اصل مهم قانون اساسی نظام رو قبول نداشته باشند،آیا ذلیلی بر این هست که بگوئیم مجلس مختص یک جناح" اصولگرا ها" هست. چیز واضحی هست که اکثریت اصلاح طلبا با نظام مشکل دارند
  • ali A1 ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
   4 0
   عزیزم به حرف 20 و30 گوش نده نود درصد به بالای این عزیزان حتی مسئولیت هم دارند چه برسه به سابقه کیفری
 • جاوید IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  11 66
  آرامش بازار اقتصادِ کجا منظورشون بود من متوجه نشدمیعنی رکود و خلوت شدن کسب و کار رو آرامش میگن؟مر قانون باید همه جا اعمال بشه نه فقط برای دیگران مثلا دولت خیلی جاها مسئولین رو بر اساس سلیقه حذبی و جناحی انتخاب کردن کسی چیزی نگفت .شورای نگهبان بر اساس مر قانون عمل کردن و سلیقه در کار نبوده اگر مسئولین ما التزام واقعی به اسلام داشته باشن که ما این مشکلات رو نخواهیم داشت .مجلس خانه ملت هست و نباید فقط خانه اصلاحات بشه
 • بی نام A1 ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  60 4
  احسنت به ریس جمهور.زمینه حضور حداکثری فراهم شود.
 • بی نام IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  43 4
  جناب رييس جمهور محبوب ، مردم حمايتت ميكنند
 • بی نام IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  44 5
  زنده بااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد روحانيييييييييييييييييييييييييييييييييييييي، زنده باد وكيل بر حق مردم.
 • بی نام A1 ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  31 4
  خبر انلاین جان اگر امکانش هست قبل از سخنرانی های ریییس منتخب جمهور که به طور زنده از صداوسیما پخش می شود داخل سایتتون اطلاع رسانی کنید
 • بی نام A1 ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  66 4
  حرف از این ساده تر نمی شود گفت وقتی اقلیتی بسیار کم مثل اقلیتهای مذهبی دارای نماینده در کشور هستند که چیز خوبی هم هست چطور جمعیتی با ده میلیون نفر لااقل نباید نماینده داشته باشند هر چند ما این جمعیت را بسیار بیشتر از این میدانیم حذف دکتر علی مطهری چه معنایی دارد؟انسان از او انقلابی تر پاک دست تر و مومن تر و البته با وجدان تر در مجلس وجود دارد؟
 • بی نام IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  31 3
  جناب روحانی از درگاه خداوند منان سلامتی و طول عمر برای حضرت عالی مسالت دارم امیدوارم همچنان شجاعانه به استیفای حقوق ملت از نهادهای قرق شده توسط افکار خاص ادامه دهید ملاک شما قرآن و خواست ملت باشد ولاغیر.امیدوارم ملت نجیب ایران از نادانی های قشر تندرو وافراطی و البته اقلیت پرطمطراق جامعه در امان بمانند.
 • بي نام ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  45 4
  الان كيهان وبقيه مخالفا خودشونو ميكشن اينقدر كه مينويسن وميگن
 • بی نام A1 ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  39 4
  دمت گرم
 • بی نام IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  37 4
  رایم حلالت...
 • سعید IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  31 4
  احسنت به این اقتدار .واقعا سال 92 مردم حماسه آفریدن با انتخاب تو .انشالا اسفند ماه هم همینطور میشه .پیش به سوی پیشرفت و سازندگی و اصلاحات در ایران اسلامی
 • بی نام IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  33 3
  روحانی خیلی خیلی مچکریم
 • بی نام A1 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  27 4
  احسنت
 • بی نام A1 ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  31 4
  درود بر شرفت مرد.رای که بهت دادم حلالت باشه.
 • مهیار A1 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  28 4
  ای دمت گرم
 • علي GB ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  17 65
  در تاييد صلاحيت خودت هم اشتباه كردن،
  • بی نام A1 ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
   3 1
   شما از انگلستان نظر مید هی یا دوباره سفارت انگلستان رو اشغال کردین برادرشما که خیلی قانونگرا هستی چرا ازفیلترشکن استفاده میکنی
 • ناشناس IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  51 4
  7میلیون ؟جناب روحانی فقط رای شما18میلیون ونیم بود
 • بی نام A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  38 4
  درود بر شرفت
 • بی نام DE ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  53 4
  دمت گرم دکتر. یک وکیل که شما باشی و یه قاضی که خدا باشه، دیگه چی کم داریم؟
 • بی نام RO ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  19 1
  فعلا که خانه جناح اصول گرا شده
 • بی نام A1 ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  16 2
  هرکس حرف دل مردم رابزندمحبوبیتش بیشترمی شودوهرکس حرف دل خودش رابزندازچشم مردم می افتد. امروزواقعا حرف دل اکثریت رازدی دکترممنون.
 • مهدی IR ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  3 0
  از شجاعت روحانی به خودم بالیدم
 • بی نام A1 ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  2 0
  برین پای صندوق رای هممون حتی اگه تایید صلاحیت نشوند.نباید دوباره مخالفان روحانی و کشور بیان مجلس.