ایسنا نوشت: رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان ضمن انتقاد از بررسی صلاحیت‌ها در هیات نظارت اظهار کرد: امیدوارم شورای نگهبان تجدید نظر اساسی در بررسی صلاحیت‌ها داشته باشند.

محمد رضا عارف که در کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان سخنرانی می‌کرد ضمن تبریک آغاز اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها اظهار کرد‌: اکنون که در آستانه انتخابات سرنوشت ساز اسفند ماه سال 94 قرار داریم انتظار می‌رفت شیرینی و حلاوت آغاز اجرایی شدن برجام با اعلام نظر هیات نظارت در بررسی صلاحیت‌ها دو چندان شود که این اتفاق رخ نداد و کام بسیاری از اصلاح طلبان و اعتدالیون و نخبگان کشور تلخ شد.

وی با بیان این که انتظار بود هیات نظارت با توجه به ویژگی حق‌الناس و حضور حداکثری مردم در راستای فرماشیات رهبری وظیفه‌ی بررسی صلاحیت‌ها را دنبال کند گفت: از ابتدا راهبردی برای حضور جدی در انتخابات داشتیم و به طور طبیعی این حق کسانی است که رد یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند اعتراض و تقاضای تجدید نظر داشته باشند.

اهم اظهارات وی را در ادامه می خوانید:

*این شورا از طریق مجاری قانونی و ذیربط و شخصیت‌های ذی نفوذ بحث رسیدگی به صلاحیت‌ها رابه طور جدی دنبال کرده و در یک نگاه کلی باید بگویم مذاکراتی که هم کمیته تعامل این شورا و هم شخصیت‌های برجسته‌ی عضو شورای عالی سیاست‌گذاری و بنده با بزرگان داشتیم رضایت بخش است.

*با توجه به این که تعداد زیادی از کاندیداها یا رد و یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند درخواست می‌کنم که این افراد هر چه سریعتر رزومه کاری و توانایی خود را در عرصه‌های مختلف در اختیار شورای نگهبان قرار دهند. البته در مورد رد صلاحیت‌ها نیز به طور جدی پیگیری می‌شود که بتوانیم راحت‌تر لیست نهایی کسانی را که می‌خواهند خدمتگزار نظام در مجلس باشند ببندیم.

* ما انتخابات خرداد 92 را با پیروزی تفکر انتخابات پشت سر گذاشتیم و امروز شرایط خیلی بهتر از سالهای 91 و 92 است؛ ما در این آن شرایط توانستیم پیروز شویم و از فردای 24 خرداد به این نتیجه رسیدیم که این مسیر باید ادامه پیدا کند. خوشبختانه انتخابات اسفند 94 در دستور کار همه تشکل‌ها و گروه‌های اصلاح طلب قرار گرفت.

*به دنبال ارتقاء جایگاه مجلس باید باشیم، جایگاهی که مجلس در راس امور باشد. مجلسی که همراه با دولت باشد و خود را در توسعه و پیشرفت کشور رفیق دولت بداند نه رقیب دولت.

*ما مسائل را که پیش بینی می‌کردیم به این نتیجه رسیدیم که تحت هر شرایطی باید با امید و آرامش انتخابات را برگزار کنیم. به همین منظور برای انتخابات اسفند 94 هم باید نه تنها با همان انگیزه بلکه با انگیزه‌ای بیشتر حضور به هم رسانیم.

*در تلاش هستیم که در پنج هفته باقی مانده تا انتخابات عملا وارد مراحل اجرایی شویم و با همان انگیزه دوسال گذشته کار را دنبال کنیم. در آن شرایط که می‌دانستیم امکانات در اختیار رقیب است اما ما می‌توانستیم در این زمینه طراحی شده پیروز شویم.

*اگر کمبود اطلاعاتی وجود دارد ما آمادگی داریم در مورد کسانی که صلاحیتشان احرازنشده این اطلاعات را در اختیار بگذاریم و حتی درمورد رد صلاحیت‌ها نیز توضیحات لازم ارائه شود.

* به ثمر رسیده مذاکرات قطعا بیش از هر چیز حاصل پایمردی ملت و تلاش دانشمندان هسته‌ای به ویژه شهدای هسته‌ای و همچنین رهنمودها و هدایت‌های رهبری از تیم مذاکره کننده از تلاش و پشتکار دولت بوده است.

*برای این که بتوانیم اولویت رونق اقتصادی را با جدیت دنبال کنیم راهی جز همبستگی ملی و همکاری همه ارکان نظام از جمله دولت و مجلس وجود ندارد؛ البته باید بازنگری در قوانین و مقرراتی که در دهه گذشته ناشی از تحریم‌ها وجود داشته مورد تجدید نظر قرار گیرد.

17214

کد خبر 501705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سحه IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  4 8
  اصلاح طلبان اون روزایی که داشتند بر علیه نظام و مملکت فعالیت میکردند باید به فکر این روزها بودند. من در تعجبم چطور یه اصلاح طلبی که قانون اساسی رو قبول نداره میخوادنماینده مجلس بشه.
 • مهدی IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  3 2
  به نظر شما من بین این همه اصول گرا به کدوم اصول گرا رای بدم بهتره....