سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از لغو مجوز فعالیت‌ آژانسهای مسافرتی متخلف در نوروز خبر داد: 12 دفتر خدمات مسافرتی متخلف به دلیل رعایت نکردن قیمتهای مصوب و افزایش خودسرانه قیمت بلیت هواپیما شناسایی و به شعب تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مهر نوشت:

به منظور کنترل آژانس‌‌های مسافرتی با بازدیدهای بازرسان سازمان حمایت در ایام نوروز مجوز فعالیت‌ واحد‌های متخلف لغو می‌شود.
بر اساس این گزارش، از سوی بازرسان ویژه این سازمان و با بهر‌ه‌گیری از بازرسان سازمان بازرگانی استان تهران به منظور پیشگیری از سؤاستفاده احتمالی برخی از دفاتر مسافرت هوایی و تورهای مسافرتی تعداد 130 مورد بازرسی طی این مدت انجام شد. 
به دنبال برنامه‌های نظارتی و بازرسی‌های محسوس و نامحسوس انجام شده 12 دفتر خدمات مسافرتی متخلف به دلیل عدم رعایت قیمت‌های مصوب و افزایش خودسرانه قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای پرتردد شناسایی و پس از انجام تحقیقات تکمیلی و کارشناسی، پرونده متشکله جهت رسیدگی و صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.
همچنین براساس قوانین و دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری،‌ دفاتر خدمات مسافرت هوایی متخلفی که به هر نحو ممکن، موجبات نارضایتی مردم را فراهم آورده جهت برخوردهای انضباطی و در صورت لزوم لغو مجوز فعالیت به سازمان مذکور معرفی شدند.
بازدیدهای نظارتی در طول ایام نوروز از دفاتر خدمات مسافرتی ادامه داشته و از فعالیت‌ واحدهای متخلفی که در این ایام از قانون و مقررات سرپیچی کنند جلوگیری می شود.

کد خبر 50248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =