ایسنا نوشت: رئیس کمیته انقلابیون یمن از اظهارات جان کری درباره حمایتش از ائتلاف عربستان انتقاد و تاکید کرد که این اظهارات نشان می‌دهد تجاوز به یمن تصمیم آمریکا بوده است.

محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته انقلابیون یمن در گفتگو با خبرگزاری یمنی سبأ ضمن محکوم کردن اظهارات جان کری، وزیر خارجه آمریکا درباره حمایتش از ائتلاف متجاوز عربستان گفت: ادامه حمایت آمریکا از عربستان نشان می‌دهد که تجاوز به یمن تصمیم آمریکا بوده است و مسئله جدیدی نیست.

وی افزود: پس از 300 روز جان کری می‌آید و چنین اظهاراتی را ایراد می‌کند تا به این ترتیب تلاش‌های سازمان ملل را برای حل سیاسی بحران ناکام بگذارد؛ مسئله‌ای که دبیرکل سازمان مل و فرستاده این سازمان به سوریه بر آن تاکید کرده‌اند.

الحوثی تاکید کرد: اظهارات کری نشان دهنده ادامه کشتار و ویرانی در سراسر یمن است.

کری در دیدار با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان گفته بود که انصارالله و القاعده خطری علیه یمن هستند.

رئیس کمیته انقلابیون یمن آمریکا را مسئول عواقب اقدامات عربستان و دیگر کشورها در یمن و محاصره و نقض قوانین دانست.

وی گفت: این مسئله نشان می‌دهد که آن‌ها برای کارشکنی در حل سیاسی بحران و ادامه تجاوز و کشتار در یمن تلاش می‌کنند همانطور که خود یمنی‌ها به این مسئله اعتقاد دارند و می‌گویند که آمریکا مردم یمن را می‌کشد.

الحوثی از مردم یمن خواست تا به مبارزه در تمامی سطوح برای مقابله با قلدری آمریکا و عربده کشی هم پیمانانش شد.

وی از مردم کشورهای عربی و اسلامی خواست به مسئولیت خود در قبال مردم یمن عمل کرده و خطر نتایج ائتلاف آمریکا را که اجرای برنامه‌های صهیونیستی است، درک کنند و مسئولیت نخست خود را شکستن محاصره غزه و آزادی فلسطین به جای اجرای طرح استعماری قرار دهند.

261 50

کد خبر 502572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =