دکتر احمدی‌نژاد لحظاتی پیش در شبکه سوم سیما خواستار برگزاری همه‌پرسی شد.

رئیس جمهور در یک گفت و گوی زنده تلویزیونی پیشنهاد برگزاری رفراندم داد.

به گزارش خبرآنلاین محمود احمدی نژاد، که جمعه شب در شبکه سوم سیما درباره مسائل مرتبط با سفر سخن می گفت پیشنهادی غافلگیر کننده ارائه داد.

رئیس جمهور در تبیین این پیشنهاد گفت: این راه راه خوبی است چرا که با استدلال و بحث حرفی منطقی و علمی نتوانستیم به دوستان خود بباورایم که 20 هزار میلیارد تومان قطعا به ضرر مردم است.

رئیس جمهور در این گفت و گو که با موضوع سفر و وضعیت رانندگی در کشور بود در پاسخ به سئوالی درباره هدفمند کردن یارانه ها که ظاهرا با موضوع مصاحبه مرتبط نبود به انتقاد از آنچه در مجلس شورای اسلامی درباره تصویب بودجه مورد نظر دولت برای هدفمند کردن یارانه ها رخ داد پرداخت.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه عدد مورد نظر دولت در لایحه بودجه سال 89 از محل درآمد هدفمند کردن یارانه ها که 40هزارمیلیاد تومان بود ولی به نصف تصویب شد گفت که با این رقم هدفمند کردن یارانه ها اجرا شدنی نیست.

وی با اشاره به نطق دفاعی اش در مجلس و با بیان اینکه کسانی که با «رقم سازی» با هدفمند کردن یارانه ها مخالفت می کنند اقتصاد نمی دانند گفت: به آنها پیشنهاد دادم شما بیایید با رقمی که تصویب کرده اید آن را اجرا کنید. به نظر می رسد حمله رئیس جمهور متوجه توکلی و نادران و مصباحی مقدم بود.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور که فردا شب و پس از تحویل سال نو نیز با مردم سخن خواهد گفت در آخرین گفت و گوی تلویزیونی اش و در بخش هایی که درباره هدفمند کردن یارانه ها سخن می‌گفت ناآرام و عصبانی به نظر می رسید.

کد خبر 50313

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • hadi IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  ناآرام و عصبانی!!!! دیگه خوراک رسانه ای پیدا نکردید جوک میگید.
 • علی IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  خدا به خیر کنه
 • hassan IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  جالب است وقتی که در مورد مسائل دیگر پیشنهاد برگزاری رفراندوم داده می شود می گویند مبنا قانون است حالا که بر اساس همان ساز و کار قانونی پیشنهاد دولت رد شده می گویند رفراندوم. !
 • علی IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  "محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور که فردا شب و پس از تحویل سال نو نیز با مردم سخن خواهد گفت در آخرین گفت و گوی تلویزیونی اش و در بخش هایی که درباره هدفمند کردن یارانه ها سخن می‌گفت ناآرام و عصبانی به نظر می رسید." تا کی میخواین به این حرفاتون ادامه بدید؟
 • حسین IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  شما چرا نگرانید... مگر خواسته خیلی ها نبود... در یک رفراندوم خیلی چیز ها مشخص میشه! البته احتمالا به نظر بعضی ها مردم در این جور مواقع سواد اظهار نظر ندارن!
 • بدون نام IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  نتیجه رفراندم : 163 درصد موافق احمدی نژاد
 • بدون نام IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  0 0
  من خودم به ایشون انتقاد دارم ولی به نظرم ÷یشنهاد جالبیه.
 • امیر IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۹
  0 0
  صدا و سیما به طور کامل در اختیار دولت است به همین دلیل و با توجه به ید طولایی که در جهت دهی افکار عمومی دارد به راحتی مردم را به سمت رای مثبت دادن به این طرح هدایت خواهد کرد این گونه تصمیم گیری ها بهتر است در یک شورا متشکل از اقتصاد دانان بی طرف انجام گیرد نه اینکه بر عهده ی مردمی که به واسطه ی فشار اقتصادی به شدت تحریک پذیر شده اند قرار گیرد