ایسنا نوشت: ارتش سوریه با حمایت جنگنده‌های روسی و نیروی هوایی سوریه توانست امروز (دوشنبه) منطقه استراتژیک شیخ مسکین در شمال درعا را آزاد کند که این منطقه از مهمترین مقرهای افراد مسلح در جنوب سوریه به شمار می‌آمد.

 یک منبع میدانی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: نیروهای ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن امروز توانستند کنترل خود بر شهر شیخ مسکین را پس از درگیری‌های شدید با چندین گروه مسلح، کامل کنند.

وی گفت: در روزهای اخیر افراد مسلح پس از عقب نشینی از ده‌ها موضع که از سال‌های گذشته در آنها مستقر بودند، خسارت‌های شدیدی را متحمل شدند. اختلافات میان گروه‌های مسلح افزایش یافته. پس از استقرار ارتش در مرزها و گذرگاه‌های اصلی که متصل به اردن است حمایت گسترده‌ای که از این افراد مسلح صورت می‌گرفت، کم شده است.

این منبع افزود: پس از کنترل بر محله شمالی و جنوبی و مدرسه ضاحیه و رسیدن به مرکز شیخ مسکین، یگان‌های نظامی عملیات پاکسازی و مین زدایی و خنثی کردن بمب‌ها را به ویژه در حومه غربی این منطقه آغاز کردند.


این منبع "هماهنگی مستقیم و سنجیده شده" میان نیروهای زمینی و هوایی را عامل مهمی توصیف کرد که به کنترل بر این شهر انجامیده است.

این منبع افزود: شهر شیخ مسکین از مهمترین نقاط محور جنوبی حومه حورانی و بخش ارتباطی میان درعا، دمشق و قنیطره است.

وی افزود: باتوجه به این مسائل شیخ مسکین قلب حوران و نقطه وصل و امدادرسانی به شمار می‌آید و با کنترل کامل ارتش سوریه بر این منطقه آخرین شریان امدادرسانی گروه‌های تروریستی و مسلح قطع شده است. همچنین شیخ مسکین یکی از مهمترین خطوط دفاعی از آنها تا پیش از رسیدن به تپه‌های استراتژیک جابیه و تپه جموع بود که مخالفان آنرا از دست دادند.

کشته شدن 11 عضو جبهه النصره در حومه ادلب

از سوی دیگر، دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که در پی سقوط موشک بالستیکی به ایستگاه سابق پلیس که نیروهای النصره از آن به عنوان دادگاهی در شهر سلقین در حومه شمال غربی ادلب استفاده می‌کردند، 11 تن از نیروهای جبهه النصره، شاخه القاعده در سوریه کشته شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه مشخص نکرد که آیا نیروهای نظامی سوریه یا نیروهای روسی این موشک را شلیک کرده‌اند و این که این موشک از کجا شلیک شده است، اما به دلیل جراحت‌های شدید برخی از تروریست‌های النصره، احتمال افزایش کشته شدگان وجود دارد.

این موشک مقر این دادگاه را در پی پایان نشست آشتی میان جبهه النصره و احرار الشام در پی تنش در این شهر در بین دو طرف هدف قرار داد.

50310

کد خبر 503210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =