فردا زندانیان دورود یاد شهید سعید طاهری  را گرامی می‌د‌ارند

مددجویان زندان دورود در استان لرستان به همراه دیگر کارکنان این ندامتگاه ، قصددارند به عنوان تشکر از زحمات شهیدسعید سیاح‌طاهری در این زندان، سه شنبه ششم بهمن ،مراسم یادبودی برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند تن ازمددجویان این ندامتگاه هم به نمایندگی از دیگر هم بندیان خود که در طی مدت مسابقات کتابخوانی مردمی در این زندان ،  با حماسه های دفاع مقدس اشنا شده بودند در تماس با خانواده و دوستان همفکر و همراه این شهید ، ضمن  ابراز ناراحتی و تاثر شدید ، همدردی و همبستگی خود را با آرمان های عملی این شهید اعلام داشتند.

شهید سعید سیاح طاهری با ابتکار برگزاری مسابقات کتابخوانی دفاع مقدس به شیوه ای نوین و کاملا مردمی و خودجوش در این ندامتگاه و تغییر جو کلی آن و در ادامه  با  انتقال چند هفته ای همین  مددجویان تاثیر گرفته از این کتابها به دیگر ندامتگاهها ، فصل نوینی از کار فرهنگی در تغییر نگاه زندانیان و امید به بازگشت به زندگی سالم را در اذهان تشنه آنان بنا گذاشت . ایشان همچنین تنها  پایه گذار حضور مددجویان زندانی  درسفرهای راهیان نور به مناطق جنگی به همراه نویسندگان کتابهای جنگ  بود تا آنان خوانده های خود از کتابها را از نزدیک مشاهده کنند.

این شهید بزرگوار توانست با هماهنگی دکتر ذوالقدر معاونت قوه قضاییه و بسط این روش به ندامتگاههای عمومی دیگر شهرها از جمله  آبادان ، اهواز ، بوشهر ، اوین ،ندامتگاه  زنان شهر ری و کلیه ندامتگاههای استان لرستان، تعدادی از مددجویان شرکت کننده در مسابقات و متنبه را با اهداء مرخصی و عفو مشروط به زندگی سالم بازگرداند.

در همین راستا و با پیگیری ایشان و همکارانشان و هنرمندانی همچون پرویز پرستویی و مساعدت ریاست قوه قضاییه ،  چند نفر از این مددجویان محکوم به اعدام ، در آستانه اجرای حکم از اعدام  رهایی یافته و با اشتیاق به کمک این طرح در دیگر زندانهای کشورشتافتند.

مراد نصیریان ریاست این ندامتگاه ضمن ذکر خاطرات فراوان از حضور داوطلبانه و چند ساله این مرد بزرگ برای انتقال فرهنگ انسانی دفاع مقدس به تمامی مددجویان و حتی نیروهای کادر و سرباز ، اعلام داشتند که فردا این مراسم  به درخواست مددجویان و همکاری صمیمانه پرسنل  در ساعت ده صبح در این ندامتگاه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است شهید سعید سیاح طاهری این مرد گمنام و خستگی ناپذیر هردو جبهه فرهنگ و رزم ،با وجود جانبازی 75 درصد ، بصورت داوطلبانه و بی هیچ سمت رسمی به سوریه رفته و در اواخر دی ماه ، به دست گروهک جنایتکار داعش به شهادت رسید.

۵۸۵۸

کد خبر 503445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =