زین العابدینی:  تعرفه جدید عوارض قطع غیرمجاز درخت در کرج اعلام شد

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، تعرفه جدید عوارض قطع غیرمجاز درختان در مناطق 12 گانه این کلانشهر را اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا زین العابدینی با اعلام این مطلب اظهار داشت: در راستای اجرای ماده 6 قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب 1359 شورای انقلاب، مصوب 13 مرداد ماه سال 88 مجمع تشخیص مصلحت نظام و تبصره 3 ذیل ماده 5 آئین نامه اجرایی ماده یکم قانون فوق الذکر مصوب 15 اردیبهشت ماه سال 89 شورای عالی استانها، تعرفه جدید عوارض قطع غیرمجاز درختان بر اساس مصوبه شورای شهر کرج اعلام شد.

وی افزود: طبق بررسی های کمیسیون ماده 7 (قطع و جابجایی درختان در شهر مستقر در سازمان پارکها و فضای سبز)، از سال گذشته اقدامات کارشناسی و تخصصی در زمینه بررسی افزایش عوارض قطع غیرمجاز درخت در کلانشهر کرج انجام شد و به تایید شورای اسلامی شهر رسید.

این مسئول از افزایش رقم عوارض مربوط به قطع غیرمجاز درخت در این کلانشهر خبر داد و عنوان کرد: با این افزایش، در بندها و تبصره های قوانین این کمیسیون بازنگری هایی صورت گرفته است.

زین العابدینی ادامه داد: در گذشته تمامی جریمه های قطع درختان که توسط کمیسیون ماده ۷ تصویب و اخذ می شد، مطابق با مصوبات سال ۹۰ و نیازمند بازنگری بود که این امر هم اکنون تحقق یافته است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج یادآور شد: افزایش قیمت و جریمه قطع درخت بر اساس فرمول کارشناسی در نظر گرفته شده که به طور قطع این افزایش معقول و اصولی است.

وی اضافه کرد: امید می رود که با اجرای قانون، دیگر شاهد قطع درخت در کلانشهر کرج نباشیم و افزایش عوارض قطع غیرمجاز درخت، مانعی برای جلوگیری از تخریب و قطع گیاهان و درختان باشد.

لازم به ذکر است که جدول تعرفه ها و نکات مهم و مربوط به قطع غیرمجاز درختان، از سوی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج برای اطلاع رسانی به شهروندان در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ شده است.

 

کد خبر 504660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کاربر مهمان A1 ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
    1 0
    این کار باعث افزایش بیشتر قطع درختان می شود