دستگیری باند 7 نفره سارقان مغازه و کشف 61 فقره سرقت در فردیس

به گزارش ایرنا-فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری باند هفت نفره سارقان مغازه و کشف 61 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ایوب احمدی، افزود: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس آگاهی این فرماندهی مبنی بر دستگیری متهم به هویت، به اتهام سرقت از اماکن خصوصی توسط عوامل کلانتری 16 طالقانی شهرستان فردیس رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: پرونده پس از تشکیل بنا به دستور مقام قضایی به پلیس آگاهی ارجاع که با توجه به کشف آلات و ادوات سرقت و سوابق کیفری متهم احتمال ارتکاب سرقت های دیگری نیز از سوی وی دور از انتظارنبود.
احمدی افزود: پس از ارائه ادله و مستندات سرقت های قبلی مغازه ها به متهم، وی چاره ای جز اعتراف نداشته و به ارتکاب 61 فقره سرقت در حوزه شهرستانهای فردیس و ملارد با همدستی (ع) و (م) اعتراف و اظهار داشت در ساعات اولیه بامداد با توجه به خلوت بودن مغازه با یک دستگاه پراید که پلاک ان را جهت عدم شناسایی مخدوش کرده بودند با قیچی آهن بر ، اقدام به شکستن حفاظ بالای کرکره با تخریب قفل مغازه می کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: ماموران پلیس آگاهی پس از هماهنگی قضایی و با راهنمایی متهم در اقدامی پلیسی و غافلگیرانه همدستان وی را در حالی که خواب بودند در داخل مخفیگاه دستگیر و با اعتراف آنها چهار نفر مالخر نیز بلافاصله دستگیر و به پلیس آگاهی جهت انجام بررسی های بیشتر منتقل و در همان تحقیقات اولیه به جرائم ارتکابی خود اعتراف کردند.
احمدی افزود: متهمان به همراه پرونده تکمیلی به دادسرا اعزام شدند ارزش اموال مسروقه یک میلیارد و 300 میلین ریال برآورده شده است.
شهرستان فردیس با حدود 600 هزار نفر معیت در جنوب شرقی کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

کد خبر 504848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =