یک منتقد : آقای حیدری وضعیت جشنواره امسال شرم‌آور است

در نشست خبری فیلم «نفس» نیما حسنی‌نسب منتقد فیلم به شدت از وضعیت برنامه‌ریزِی و برگزاری سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسنی‌نسب در آغاز این نشست خطاب به حیدری و مسئولان جشنواره از زمان بد اکران فیلم‌ها و زمان نشست‌های خبری فیلم‌ها که صبح روز برگزار می‌شود به شدت انتقاد کرد. او با شرم‌آور خواندن این وضعیت گفت که ما چهار صبح پس از تماشای فیلم به خانه رفته و صبح روز بعد پشت در کاخ جشنواره برای ورود با مشکل روبه‌رو شدیم.

این در حالی است که شب گذشته تعداد زیادی از افراد بدون بررسی وارد کاخ جشنواره شدند. این منتقد از نحوه صدور کارت برای ورود به جشنواره و تعداد بالای کارت‌های صادر شده نیز انتقاد داشت. او از این مدل برنامه‌ریزی ابراز شگفتی کرد.

حسنی‌نسب البته گفت که پیش از آغاز جشنواره همواره به نحوه برنامه‌ریزی اعتراض‌هایی عنوان می‌شد، اما مدیر جشنواره با وعده رسیدگی آن‌ها را نادیده‌ می‌گرفته است.

البته پایان انتقادات او نیز با یک اتفاق همراه شد و این هنگام جابه‌جایی روی صحنه از صندلی پائین افتاد. البته حسنی‌نسب آسیبی ندید و باخنده گفت که تازه از خواب بیدار شدیم.

به «نفس» که می‌رسد اما این منتقد نظری متفاوت دارد از نظر او این فیلم مهم و قابل تاملی است که باید در فرصت مناسب نقد، تحلیل و بررسی شود.

او در ادامه به شوخی تهیه‌کننده‌های فیلم را خطاب قرار داد، که چرا به جای ساخت فیلم برج نمی‌سازند یا زمین نمی‌خرند. حسنی‌نسب گفت که کار تهیه‌کنندگان «نفس» دست مریزاد دارد، از آنجا که بازسازی دقیق قسمتی از تاریخ معاصر همتی مردانه و اخیرا زنانه می‌طلبد.

این منتقد در ادامه با ستایش از تهیه‌کنندگان فیلم عمده اشکالات فیلم‌های سینمایی را به نبود نظام و ساختار تولید صحیح مربوط دانست. 

58241

 

کد خبر 506881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =