ارتش سوریه با ادامه پیشروهای خود و آزاد کردن مناطق زیادی از دست تروریست ها، اکنون به مناطق نزدیک مرز ترکیه رسیده است.

 

 

 "ربیع کله وندی" خبرنگار شبکه العالم روز دوشنبه از حومه حلب گزارش داد، ارتش سوریه با پشتیبانی متحدان خود در حال پیشروی به طرف مناطق نزدیک مرز ترکیه است، به گونه ای که اکنون در 16 کیلومتری مرز ترکیه و گذرگاه السلامه است.
پیشروی ارتش ترکیه پس از آزاد کردن دو منطقه «مایر» و «رتیان» صورت گرفت که در آن منابع مخالفان از هلاکت 120 تن از عناصر مسلح تروریست خبر دادند.
در نتیجه این پیشروی ها، موازنه قدرت در مناطق شمالی حلب کاملا به نفع ارتش سوریه تغییر کرده است زیرا ارتش توانست در این مناطق روستاها و شهرک هایی را آزاد کند.
یکی از سربازان ارتش سوریه در این خصوص به خبرنگار العالم گفت: ارتش سوریه روستای مایر را از سه محور محاصره کرد و وارد درگیری سختی با عناصر  جبهه النصره شد و توانست آنها را از این منطقه فراری دهد.
وی خاطرنشان کرد: ارتش اکنون در حال پاکسازی منطقه از بمب ها و مواد منفجره ای است که تروریست ها کار گذاشته اند.
بر اساس این گزارش، ارتش سوریه این مناطق را از مواد منفجره کار گذاشته شده پاکسازی کرد زیرا عناصر مسلح در زمان فرار مناطق را بمب گذاری می کنند.
یکی دیگر از نظامیان ارتش سوریه در این خصوص به خبرنگار العالم گفت: ایستگاه های ارتش سوریه در جاده «غازی عنتاب» که حلب را به ترکیه متصل می کند برقرار است و عملیات نظامی نیز تا رسیدن به گذرگاه مرزی «باب السلامه» ادامه دارد و پرچم سوریه را در مرز به اهتزار در خواهیم آورد.
ارتش سوریه در پیشروی های اخیر خود توانست 7 کیلومتر از جاده بین المللی حلب- ترکیه را آزاد کند و اکنون نزدیک مرز ترکیه قرار دارد.

49310

کد خبر 507922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =