۰ نفر
۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۸

تسنیم نوست: یک محقق طب اسلامی درمان چاقی از دیدگاه طب اسلامی را تشریح کرد.

آیت الله سید حسن ضیایی درباره درمان چاقی گفت: برای درمان چاقی افراد حداقل هفته ای دو مرتبه روزه شرعی بگیرند البته توجه داشته باشند که حتماً سحری و افطاری خورده شود.

به گفته او به مدت 40 روز، هر روز به مقدار نیم گرم نخود لاک (یک نوع گیاه است) با یک قاشق غذاخوری سرکه طبیعی بهتر است سرکه سیب باشد و در آب گرم و عسل ریخته و بنوشند که بدن را خیلی لاغر می‌کند.

این محقق طب اسلامی گفت: بهتر است که برای درمان چاقی و چربی سوز (مخلوط عرقیات لاغر کننده) مانند مخلوط عرق زنیان + عرق کرفس + عرق زیره + عرق شوید + عرق گشنیز را در طی روز سه استکان با آب گرم مخلوط کنند و بخورند.

ضیایی گفت: در اول و آخر غذا نمک کامل (نمک دریای تصفیه شده استاندار) مزه مزه کنند چرا که ضد چاقی، ضد کک و مک صورت، ضد ورم و ... است همچنین آلبالو، چای آلبالو با نبات یا کمی عسل درمان چاقی شکمی است.

او گفت: عصرانه جوشانده یا دمکرده گل فندق برای رفع چاقی بسیار خوبست، همچنین روزی یک استکان عرق طبیعی زیره بخورند، البته مصرف بیش از حد زیره و عرق آن چهره را زرد می‌کند بهتر است مدت کوتاهی خورده شود.

این محقق طب اسلامی گفت: یک قاشق چای خوری پودر زنیان مخلوط در یک لیوان دوغ شیرین میل کنید و یا یک استکان عرق طبیعی زنیان بخورند. درمان چاقی شکمی نیز است به شرطی که حامله و بچه شیرده نباشند و به شرطی که بیماری آسم نداشته باشند.

ضیایی گفت: خوردن سیب درختی رسیده شیرین بعد از غذا بسیار به رفع چاقی کمک می‌کند، همچنین هر چند آب سرد شده توسط یخ، لطیف و دلچسب است اما بهتر است برای داشتن آب خنک، به جای استفاده از تکه‌های یخ، ظرف محتوی آب را خنک کنیم، چرا که خوردن آب سردشده با یخ، باعث تحریک ترشحات پشت حلق و سرفه می‌شود همچنین برای اعصاب و احشای داخلی زیان آور است.

او گفت: عرق بیدمشک سرد و تر بوده و مقوی قلب، مغز و ملین مزاج است. مقوی نیروی جنسی در گرم مزاج‌ها است. بوییدن گل آن مقوی مغز است و صمغی که از برگ آن گرفته می‌شود مقوی بینایی است

47236

کد خبر 509225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =