در حالیکه قرار بود جشن جهانی نوروز به مدت دو روز درتهران و شیراز برگزار شود، این مراسم به یک روز کاهش یافت و طی مراسمی عصر شنبه در تالار وحدت تهران پایان یافت.

این مراسم با حاشیه جالبی همراه بود.
به گزارش ایرنا ، مراسم پایانی جشن جهانی نوروز با اجرای آیین های نوروزی و با حضور روسای جمهور ایران ، تاجیکستان و ترکمنستان برگزار شد.

 در این مراسم سفره هفت سین ایرانی چیده شده بود و افرادی به نمایندگی از قومیت های ایرانی و با لباس های محلی دور سفره نشسته بودند.

 با توجه به اینکه سال 88 پایان سرایش هزار ساله شاهنامه بود، در این مراسم تصنیف هایی از شاهنامه خوانده شد.

* نماآهنگی از روند نو شدن طبیعت و آمدن بهار به زبان فارسی و با زیرنویس انگلیسی پخش شد که با استقبال فراوان میهمانان داخلی و خارجی همراه گردید.

*در این مراسم فیلم ملی ورزش های باستانی شامل حرکات نمایشی این ورزش پخش شد، نوجوانی که این حرکات را انجام داده بود پس از پایان این برنامه نزد احمدی نژاد و امام علی رحمان رفت و با آنان گفت وگو کرد.

* اعضای دولت دهم به همراه همسر و فرزندانشان در این مراسم حضور یافتند که برای خبرنگاران جالب توجه بود.

* در این مراسم گروه موسیقی رستاک به اجرای موسقی های ملی کشورمان پرداخت که با استقبال حاضران مواجه شد.

* امامعلی رحمان رییس جمهوری تاجیکستان به دلیلی نزدیکی بسیار فرهنگ کشور متبوعش با ایران در هنگام انجام آیین های باستانی نوروز مشغول گفت وگو با رییس جمهوری ایران در باره این آیین ها بود.

* در پایان این مراسم رییس جمهور به سران کشورهای شرکت کننده تندیس و نشان جنش جهانی نوروز را اهدا کرد تا آن را به یادگار به کشور خود ببرند.

*حضور سفرای کشورهای مختلف در این مراسم پررنگ بود وآیین های نوروزی برای آنها بیسار جالب بود.

 

کد خبر 51173

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =