شفا آنلاین نوشت: رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: حضور درانتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بدون شک از ابعاد مختلف حائز اهمیت بوده و یک موقعیت استراتژیک برای کل جامعه و به خصوص جامعه پزشکی محسوب می شود.

امروز در نشست هم اندیشی اعضای جامعه پزشکی کشور با حضور دکتر علیرضا زالی، رییس سازمان نظام پزشکی، دکترعلی نوبخت حقیقی، کاندیدای عضو لیست امید، دکتر ایرج فاضل، رئیس جامعه جراحان کشور، پرفسور بهروز برومند، پدرنفرولوژی ایران و جمعی از روسای انجمن های علمی، پزشکی و بزرگان و نخبگان پزشکی درسالن اجتماعات بیمارستان پارس برگزارشد.

زالی در سخنانی در این نشست گفت: این انتخابات به قدری حائز اهمیت است که از برخی اعضای جامعه پزشکی هم که تاکنون مشارکت کمتری درانتخابات قبلی داشته اند درخواست می کنیم به طور حداکثری پای صندوق های رای حاضر شوند. بدون شک با توجه به هجمه های گسترده مهندسی شده برعلیه جامعه پزشکی کشور همه باید بدانیم که سوار یک کشتی تایتانیک هستیم. هرچند برخی ها شاید تصور کنند که در عرشه هستند اما باید بدانند که اگر قرار باشد اتفاقی برای کشتی رخ دهد بدون شک همه را گرفتارمی کند.

وی گفت: باتوجه به مشکلاتی که سالهاست گریبان جامعه پزشکی را گرفته است باید بدانیم امروز از طریق شرکت در انتخابات است که می توانیم با انتخاب افراد صالح ،شجاع ،شناخته شده و واجد شرایط به حقوق ضایع شده مان دست یابیم.

جراح و متخصص مغزواعصاب وستون فقرات افزود:تازه ترین نظرسنجی ها نشان میدهد درحال حاضرمعلمان وجامعه پزشکی دومرجع اصلی برای مردم هستند.بنابراین مردم به ما اطمینان زیادی دارند. پس باید ازاین موقعیت به نفع کل جامعه ونیزنظام سلامت نیزاستفاده کرد تا افرادی شجاع ومدیرومدبرازجامعه پزشکی به مجلس راه یابند.

زالی با بیان اینکه بدون شک منافع عموم مردم وجامعه پزشکی همسو ودریک جهت هستند خاطرنشان کرد: ما امروزدریک دوئل سیاسی شرکت نمی کنیم.بلکه جامعه نخبه ومورد اعتماد پزشکی به عموم مردم می گوید که ما امروزحواس مان به همه بخش ها هست و خودمان را مسئول می دانیم پس حضوری قوی وپررنگ خواهیم داشت.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: بدون شک این انتخابات و شرکت درآن یک فرصت طلایی است و به نوعی برای جامعه بزرگ پزشکی شرکت درآن "فرض" است.

به گفته وی، ازآنجا که مردم به جامعه پزشکی اعتماد دارند پس همکاران ما در سراسر کشور می توانند به عنوان راهنما و مشاوری امین، کاندیداهای اصلح تر را به توده مردم معرفی کنند.

وی دربخش دیگرسخنانش با اشاره به دستاوردهای تحول انگیز دکتر ماهاتیر محمد در کشور مالزی گفت: ایشان قبل ازاینکه یک مقام برجسته سیاسی شود یک پزشک بود.پس بنابراین باید درآینده شاهد حضوراعضای برجسته جامعه پزشکی در مناصب مختلف و بالای مملکتی و مدیریتی باشیم. چراکه جامعه پزشکی و پرستاری بارها ثابت کرده اند در مناصب مختلف به خوبی انجام وظیفه کرده اند. پس باید حضور عضای جامعه پزشکی درمناصب گوناگون با توجه به شایستگی ها،بسیار پررنگ ترازگذشته باشد.

دکترزالی در ادامه گفت: طی دوسال گذشته یکی از مهم ترین دلمشغولی هایم این بوده که هیچ یک از اعضای جامعه پزشکی در هیچ نقطه کشور به خاطرتخلفات ویا جرایم پزشکی زندانی نشود.حال آنکه درزمینه قوانین مربوط به حبس پزشکان وبه رغم دستورات اکید آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه مبنی برپرهیزازمجازات حبس پزشکان به خاطرمسایل پزشکی، باید توجه داشته باشیم که همچنان به خطرنبود یک واژه قانونی، تن وبدن جامعه پزشکی باید همواده بلرزد. پس باید توجه داشت که اگرهرکسی از اعضای جامعه پزشکی به مجلس راه یافت به منزله این نیست که به طورحتم پیگیری مسایل صنفی و قانونی همکارانش در دستور کارش باشد. پس ما باید درانتخاب تک تک نمایندگان آینده مجلس به خصوص ازصنف پزشکی با دقت زیادی تصمیم بگیریم.

وی درپایان با بیان اینکه حدود 70درصد خواسته های جامعه پزشکی ومردم مشترک است گفت: از مردم نیز درخواست می نماییم در انتخاب نمایندگان مجلس آینده بادقت کامل تصمیم بگیرند وبه پزشکان امین و مورد اعتماد در سراسر کشور نیز اعتماد کنند و به آنها نیزرای بدهند تاشاهد شکوفایی های اجتماعی ،سیاسی ،اقتصادی وفرهنگی درکل کشور باشیم.

۴۷۴۷

 

کد خبر 513121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =