ایسنا نوشت: رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه ترکیه" بار دیگر تاکیدکرد: سیاست خارجه دولت آنکارا، ترکیه را در منطقه بی‌اعتبار می‌سازد.

به گزارش روزنامه "حریت"، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه ترکیه" خطاب به نمایندگان حزب خود در پارلمان گفت: ما همیشه با اعتبارترین کشور در منطقه بودیم. در حال حاضر به یک کشور قبیله‌ای تبدیل شده‌ایم. ترکیه باید به طور کامل سیاست خارجه‌اش را تغییر دهد.

وی افزود: سیاستمداران افرادی هستند که از منافع کشورشان دفاع می‌کنند آنهایی که ترکیه را به بخشی از "باتلاق خاورمیانه" تبدیل کرده‌اند نمی‌توانند سیاستمدار باشند. افرادی که از این مساله نیز حمایت می‌کنند سیاستمدار محسوب نمی‌شوند؛ چرا ما باید درگیر مسائل داخلی سوریه شویم؟

قلیچدار اوغلو با اشاره به وعده‌ای که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در دوران نخست وزیری خود در سال 2012 میلادی داده بود درباره اقامه نماز جمعه در مسجد اموی دمشق گفت: در حال حاضر حدود 5 / 2 میلیون سوری به ترکیه آمده‌اند. دولت چنین قدرتی ندارد و فقط حرف می‌زند. 

رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه افزود: آمریکا و روسیه در خصوص آتش‌بس در سوریه به توافق رسیدند در حالی که به مبارزه علیه تروریست‌های داعش و جبهه النصره ادامه خواهند داد و جالب آنکه به اسم ترکیه در این توافق حتی اشاره‌ای نیز نشده است. چطور ترکیه به این وضع افتاد؟ ترکیه در سینی طلا به ما هدیه داده نشده بود. در حال حاضر هیچ صداقتی در بین شما وجود ندارد که جلو بیاید و خواستار برکناری اردوغان شود!

قلیچدار اوغلو همچنین از یکی از معاونان حزب "دموکراتیک خلق" انتقاد کرد که برای عرض تسلیت به خانه خانواده عامل انتحاری در حمله اخیر آنکارا رفته بود.

وی گفت: "درست نیست که برای عرض تسلیت به خانه تروریست‌ها برویم و این خیانت به کشور محسوب می‌شود. شما باید بهای این کارتان را به مردم ترکیه بدهید این اقدام شما همانند جایزه‌ای برای تروریست‌هاست که اقدامات تروریستی را نیز ترغیب می‌کند. ما این اقدام را محکوم کرده و مخالفان آن هستیم."

۵۰۵۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 513304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =