ایرنا نوشت: معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان ها و مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از نگاه تجاری مانند شهرداری ها به باشگاه های ورزشی، خواستار برداشته شدن این نگاه و کمک و همراهی آن ها با ورزش شد.

امیررضا خادم شامگاه دوشنبه در دیدار با مدیران و روسای باشگاه های ورزشی استان کرمانشاه که در سرسرای اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر از پتانسیل بالایی برای کمک به ورزش برخوردارند که امیدوارم در سال پیش رو بیش از پیش به توسعه و توفیق ورزش کمک کنند.

وی همچنین در خصوص معافیت مالیاتی باشگاه های ورزشی نیز گفت: این موضوع نیازمند طرح در دولت و تصویب در مجلس است که البته چیزی حدود سه سال زمان می برد.

خادم یادآور شد: موضوع معافیت مالیاتی باشگاه های ورزشی را در بودجه 95 و برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد به مجلس ارائه کرده ایم.

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: مسائلی نظیر بیمه، مالیات، پرداخت کمک هزینه پزشکی و ... مواردی است که باید در اتحادیه ها حل و فصل شوند که خوشبختانه کرمانشاه یکی از استان های پیشرو در این خصوص است.

وی در ادامه خواستار ساماندهی موضوع نظارت بر باشگاه ها، ارائه تسهیلات بانکی به باشگاه ها، حضور ورزشکاران در لیگ های مختلف و تامین اعتبارات لازم برای فعالیت های ورزشی شد و گفت: نظم دادن به این کارها می تواند ما را در کارهایمان موفق تر کند.

خادم همچنین با اشاره به فعالیت 13 هزار هیات ورزشی در سطح کشور، از کمبود اعتبار در ورزش سخن گفت و افزود: در صورت تقسیم بودجه دولتی بین این هیات ها، به هر یک از آن ها دو میلیون و 500 هزار ریال در سال بیشتر نمی رسد که با این مبلغ عملا هیچ کاری نمی توان انجام داد.

وی گفت: بنابراین هیات ها خود باید به سمت درآمدزایی و جلب نظر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ورزش حرکت کنند تا کمبود اعتبار بخش دولتی را جبران کرده باشند.

خادم در پایان گفت: هم افزایی ورزش و بخش خصوصی یک بازی برد برد است که هم باعث تقویت تیم های ورزشی می شود و هم تبلیغ و برندی برای شرکت های خصوصی است تا بیش از گذشته در میان عموم به چشم آیند.

کد خبر 515223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =