ایرنا نوشت: معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ایران می گوید: فصل نوینی در توسعه مناسبات تهران - وین به وجود آمده است.

'مجید تخت روانچی' معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ایران که امروز (سه شنبه) وارد وین شده است، در دیدار با مقامات ارشد سیاسی اتریش حصول توافق هسته ای در وین را فصل نوینی در توسعه مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران با اتریش در سطوح مختلف ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از وین، وی که در راستای رایزنی های سیاسی و مشورت های دوره ای ایران و اتریش به این کشور سفر کرده است؛ در دیدار با 'سباستین کورتز' وزیر امور خارجه اتریش در زمینه همکاری جمهوری اسلامی ایران و اتریش در حوزه های مختلف گفت وگو کرد.

'میشاییل لینهارت' قائم مقام وزیر امور خارجه و 'هلموت فریدن شوس' رئیس دفتر و مشاور امور بین الملل رئیس جمهور اتریش نیز در این دیدار حضور داشتند.

طرفین در این دیدارها، ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و حسنه دو کشور، در خصوص مناسبات دوجانبه در حوزه های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و تجاری، فرهنگی و کنسولی تبادل نظر کردند.

تخت روانچی و مقامات ارشد سیاسی اتریش همچنین با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده دو کشور در عرصه های مختلف، نسبت به برداشتن گام های بلند برای توسعه و تقویت همکاری های اقتصادی، صنعتی، علمی، تجاری، بانکی و سرمایه گذاری ابراز آمادگی و بر استمرار این رایزنی ها بویژه در زمینه های منطقه ای و بین المللی تأکید کردند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره آتش بس برقرار شده در سوریه، نسبت به سوء استفاده تروریست ها بویژه گروههای تروریستی داعش، القاعده و جبهه النصره از فرصت بوجود آمده هشدار داد و تأکید کرد: آتش بس موجود شامل گروههای تروریستی نیست و نباید اجازه داده شود مورد بهره برداری آنان قرار گیرد.

مقامات اتریشی نیز ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و رو به پیشرفت دو کشور، بر علاقه مندی و آمادگی اتریش برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند و خواستار ادامه رایزنی تهران-وین در خصوص برخی تحولات مهم منطقه ای و بین المللی شدند.

5252

کد خبر 515406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =