دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی نسبت به شیوع ماده ی مخدر "کروکودیل" در بین جوانان کشور هشدار داد و گفت: این ماده ی مخدر به که عنوان داروی آرامبخش به فروش می رود، جسم و روان مصرف کنندگان را به شدت تخریب می کند.

به گزارش خبرآنلاین، محمد علی نصرتی اظهار داشت: کروکودیل مخرب‌ترین ماده مخدر بوده و علاوه بر داروی آرامبخش، در برخی آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های بانوان برای تناسب اندام و کم کردن وزن عرضه می‌شود.

وی با اشاره به بحث افزایش اعتیاد در جامعه، افزود: امروز بحث اعتیاد در جامعه به یک معضل بزرگ تبدیل شده که جامعه با آن درگیر است.

نصرتی ادامه داد: در آذربایجان‌شرقی، برای 51 هزار نفر از طریق کمپ‌ها و کلینیک‌ها خدمات‌رسانی انجام می‌گیرد و بیش از 50 درصد این افراد متاهل هستند و غم انگیزترین جای زندگی این افراد شرایط جدید خانواده آنها است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه امروز تنها 650 سایت در راستای تولید و فروش موادمخدر و روان‌گردان فعالیت می‌کنند، گفت: متاسفانه کروکودیل که مخرب‌ترین ماده مخدر است به عنوان آرام‌بخشی قوی معرفی می‌شود، حتی در برخی آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی بانوان برای تناسب اندام و کم کردن وزن در قالب قرص‌های لاغری تبلیغ می‌شود.

وی ادامه داد: امروزه موادمخدر دیجیتالی عرضه می‌شود که فردی که با آن گوش می‌دهد تجربه استفاده از ماده مخدر را به صورت واقعی احساس و درک می‌کند.

سردار نصرتی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین بحث مراقبت و نظارت و تربیت افراد جامعه است، ادامه داد: بعد از انقلاب کارهای بزرگی در خصوص مبارزه با موادمخدر انجام گرفته اما در خصوص پیشگیری اولیه از اعتیاد کوتاهی صورت گرفته است.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی، گفت: یکی از ارکان استواری جامعه خانواده‌ها هستند که در معرض تهدید قرار گرفته‌اند، روزی میدان مقابله با دشمن در جبهه‌ها بود اما امروز سنگر مقابله با دشمن در بین خانه‌ها و خانواده است.

وی با اشاره به بحث انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2018 گفت: بحث جمع‌آوری تکدی‌گری و معتادان متجاهر جزو حفاظت از مبلمان شهری به شمار می‌رود که در این زمینه با همدلی و با محوریت استاندار مجتمع ماده 16 در تبریز برای نگهداری و درمان چنین افرادی تعریف شده است.

سردار نصرتی، با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار معتاد متجاهر در اختیار داریم، گفت: با وجود این مجتمع به امید خداوند در 24 یا 25 اسفند جشن پاکی استان از معتادان متجاهر برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این بحث دانشگاه‌ها نیز ورود پیدا کرده‌اند، به طوری که پژوهشکده سلامت روانی و اجتماعی به صورت آزمایش در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان آغاز به کار کرده و 8 پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و یک رساله دکترا در این بحث در حال کار است.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اهمیت نقش بازار در این خصوص گفت: در این زمینه باید به هم کمک کنیم و بازار نیز در این خصوص نقش مهمی را ایفا می‌کند.

کد خبر 517081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =