۰ نفر
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۰
معروف ترین دیوارهای دنیا

در طول تاریخ برای جدا کردن سرزمین ها از هم و محصور کردن کشورها دیوارهای طویل و بلندی بنا شدند که بعدها نماد آن سرزمین شده اند.

به گزارش توریسم آنلاین، این دیوارهای طویل و بلند داستانهای متفاوتی دارند :دیوار برلین که بیش از 250 نفر برای عبور از آن جان باختند و یا دیوار بزرگ چین که می گویند از فضا هم می توان آن را دید!

در ادامه دیوارهای بزرگ دنیا را با هم مرور می کنیم:

دیوار بزرگ چین احتمالا مشهورترین دیوار این فهرست است که بیش از 2 هزار و 300 سال قدمت دارد و میانگین ارتفاع آن 7.88 متر و در بلندترین نقطه به 14 متر هم می رسد.باور عامه ای وجود دارد که دیوار بزرگ چین از فضا هم قابل مشاهده است که البته بدون چشم مسلح امکان پذیر نیست.طول دیوار بزرگ چین 13,170مایل است.


دیوار برلین-که البته به صورت کامل ویران شد- به ارتفاع 2 متر و طول 96 مایل که در حدود 250 نفر برای عبور از آن کشته شدند؛302 برجک نگهبانی و 20 پناهگاه در این دیوار وجود داشت که درحدود یک هزار و 200 سرباز را در خود جای می داد.

دیوار هادریان یک دیواره دفاعی سنگی به طول 84 مایل که به عنوان دیوار "رم" نیز مشهور است و از رودخانه "تاین" -شرق انگلستان- تا خور "سالوی" -غرب این کشور- امتداد دارد و ساخت آن 6 سال به طول انجامیده است.

دیوارهای "استون" مجموعه دیوارهای سنگی و دفاعی هستند که شهر "استون" در جنوب کرواسی را احاطه کرده اند.طول این دیوار 4.3 مایل است.
17282

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 517109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =