غلامرضایی خواستار شد؛  تشکیل مجمع مدیران ادوار گذشته مدیریت شهری کرج با هدف اداره کارآمدتر شهر

عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار تشکیل مجمع مدیران ادوار گذشته مدیریت شهری با هدف اداره کارآمدتر این کلانشهر شد و گفت: تجربیات ارزشمند مدیران متخصصی که طی سالیان اخیر منشاء اثر خیر بوده اند، باید در راستای خروج از بن بست های کنونی به خصوص در حوزه ترافیک و آلودگی هوا مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ، حجت اله غلامرضایی ادامه داد: اداره کلانشهر دو میلیون نفری کرج با حجم انبوهی از مشکلات و چالش ها کار آسانی نیست؛ چنانچه در این مسیر خود را از یاری گرفتن از تجربیات مدیران و کارشناسان بی نیاز بدانیم، بی شک به نتایج لازم دست نخواهیم یافت و رضایت عمومی نیز جلب نمی شود.

عضو پارلمان شهری کرج، افزود: بر اساس روایت های موجود، برخی مدیران شهری که در ادوار گذشته مدیریت شهری کرج در مسئولیت های مختلف به شهر و شهروندان خدمات شایسته ای را ارائه داده اند، اکنون دوران بازنشستگی خود را سپری می کنند و متاسفانه اقیانوس تجربه، تخصص و دانش شهری آنها بی استفاده مانده است که این یک امتیار منفی برای ما محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که از دانش و تجربه مدیرانی که در سالهای گذشته مسئولیت اداره شهر را بر عهده داشته اند، بهره مند شویم، هزینه های جاری تا حد زیادی کاهش می یابد و گره از بسیاری مشکلات پیچیده و روی زمین مانده گشوده می شود. این فرمول مدیریتی امروزه در سراسر دنیا مد نظر مسئولان قرار دارد و مدیران توانمند اسبق در حکم سرمایه های ارزشمند انسانی به شمار می روند.

غلامرضایی با تاکید بر اینکه این پیشنهاد به معنی بکارگیری نیروهای بازنشسته در مسئولیت های اجرایی نیست، عنوان کرد: مجمع مدیران ادوار گذشته مدیریت شهری کرج در واقع اتاق فکر و نهادی مشورتی به منظور شناخت بیشتر از تهدیدها و فرصت های پیش رو می باشد تا با پرهیز از آزمون و خطا در اداره شهر، بهترین تصمیمات برای ارائه خدمات کیفی به شهروندان گرامی اتخاذ و اجرایی شود.

به گفته این وکیل مردم کرج در شورای اسلامی شهر، متاسفانه عدم بهره مندی از تجربیات گذشته به رویه ای اشتباه در سیستم مدیریت ایرانی تبدیل شده است و برخی تصور می کنند که باید نگرش ها و سلایق مدیران اسبق را بایگانی کرده و تفکرات جدیدی را حاکم نمایند حال آنکه این طور نیست و باید اقدامات مثبتی که بذر آنها در گذشته به زمین کاشته شده را تقویت نمود و به آن شاخ و برگ داد.

وی اذعان داشت: بنده به نوبه خود و از جایگاه نمایندگی مردم شریف کرج انتظار دارم که این پیشنهاد کارشناسی شده با محوریت معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کرج اجرایی گردد تا در سطح کشور به الگویی تمام عیار از همدلی، همکاری و همزبانی مبدل گردیم و علاوه بر موفقیت های چشمگیر در حوزه عمرانی، در مسیر اداره علمی و کارآمد شهر نیز ممتاز و پیشگام باشیم.

غلامرضایی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه تکریم نخبگان شهری و ارج نهادن به خدمات ارزشمند مدیران اسبق مدیریت شهری کرج اقدامی همسو با مبانی "اقتصاد مقاومتی" و پلی به سمت توسعه پایدار شهری است، گفت: امید است حضور فعال افراد توانمند و صاحب نظر در عرصه اداره شهر را تهدیدی برای به خطر افتادن جایگاه کنونی خودمان ندانیم و از تمام ظرفیت های موجود به منظور ساختن شهری پیشرفته و هوشمند بهره مند شویم.

 

کد خبر 517274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =