آموزش بیش از 3 میلیون نفر - ساعت آموزش مهارتی در کردستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از ارائه 3 میلیون و 189هزار و 673 نفر- ساعت آموزش‌های مهارتی توسط مراکز دولتی سطح استان در 11 ماهه سال جاری خبر داد.

سیدجمیل احمدی در گفتگو با خبرآنلاین، از ارائه 3 میلیون و 189هزار و 673 نفر - ساعت آموزش‌های مهارتی توسط مراکز دولتی سطح استان در 11 ماهه سال جاری خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت و نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، افزود: در راستای ماموریت‌ها و رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور که همان تربیت نیروی کار ماهر و متخصص و ارتقای سطح مهارتی شاغلان در جامعه است، در استان کردستان بیش از 3 میلیون نفر- ساعت آموزش در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت دولتی، صنایع، روستا، جوار دانشگاه، زندان، پادگان و سیار شهری در 11 ماهه سال جاری آموزش های فنی و حرفه‌ای را به متقاضیان ارائه داده‌اند.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کردستان با اشاره به میزان دوره‌ها و تعداد کارآموزان و رشته‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان عنوان کرد: در بخش آموزش در مراکز ثابت که عموما آموزش های پایه‌ای و تخصصی را شامل می‌شود، در سال جاری یک میلیون و 484 هزار و 289 نفر- ساعت آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به آموزش‌های ارائه شده در بخش آموزش‌های سیار و روستایی نیز ذکر کرد: به منظور جبران کمبود مراکز ثابت د نقاط دور دست و فاقد مرکز که سرمایه‌گذاری در آن نقاط مقرون به صرفه نيست، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در سال 1394 توانسته در مناطق محروم و روستاها در قالب آموزش روستائیان که به عنوان آموزش در مناطق روستایی برگزار شده، 453 هزار و 519 نفر- ساعت، خدمات آموزشی ارائه دهد.

احمدی به آموزش‌های ارائه شده به پادگان‌های نظامی اشاره کرد و افزود: در سال جاری 260 هزار و 460 نفر - ساعت در بخش زندان خدمات آموزشی ارائه شده است.

وی اعلام کرد: در بخش آموزش در مراکز مراکز صنعتی و اصناف این اداره کل توانسته ‌است نسبت به ارائه 164 هزار و 743 نفر- ساعت اقدام کند.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کردستان با اشاره به آموزش در بخش زندان نیز ذکر کرد: با توجه به اهمیت آموزش زندانیان در راستای توانمندسازی آنها در جهت ورود به بازار کار پس از دوران محکومیت و نقش مهم و تاثیر گذار آموزش‌های مهارتی در جلوگیری از عدم بازگشت محکومین به زندان‌های این اداره کل توانسته است 515 هزار و 860 نفر - ساعت آموزش را نیز به زندانیان ارائه دهد.

احمدی در پایان با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی (حاشیه نشینی شهرها)، یادآور شد: در راستای کاهش بزهکاری و جرائم اجتماعی در این مناطق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان توانسته است با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سایر تشکل‌های مردمی 53 هزار و 779 نفر - ساعت آموزش را در این مناطق ارائه دهد که امیدواریم بتوانیم نقش مهم و بی بدیل در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای این قشر آسیب پذیر جامعه داشته باشیم.

کد خبر 517632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =