۰ نفر
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶

سایت وزارت ورزش نوشت: وزیر ورزش و جوانان با ابراز خرسندی از حضور خیرین در حوزه ورزش گفت: این افراد با کمک به ورزش به سلامت جامعه و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی کمک می کنند.

محمود گودرزی با پیامی به خیرین ورزش یار از آن ها برای حضور در امور مربوط به جوانان نیز دعوت کرد.

وی در این پیام با بیان این که خیرین، جوانان و مردم کشور را دریابند، ‌اظهار داشت: این افرادمی توانند به سلامت جامعه، جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی، شادابی نسل و در نهایت رشد و توسعه کشور کمک کنند و گام های اساسی بردارند.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که راه ورود خیرین به ورزش چیست و یا چه عواملی باعث می شود که این افراد در بخش ورزش هزینه کنند؟ گفت: نگاه خیرین به مسائل، نگاهی معنوی، ماورائی و اخروی است. ورزش براساس فرمایشات علمای بزرگ، آیات اعظام و به ویژه مقام معظم رهبری، امر به معروف و بازدارنده منکرات است و موجب نشاط اجتماعی و ایجادجامعه ای سالم می شود؛ خیرین می توانند این را به عنوان یک فریضه و تحقق امر به معروف تلقی کنند.

وی با ابراز خرسندی از تغییر نگاه سنتی به امور خیر و صرفاً ساخت مدرسه و مسجد، افزود: ما به این موارد نیاز داریم اما امروزه نیاز ما و جوانانمان تغییر شکل داده است. کمک به ورزش کمک به مسائل تعلیم و تربیتی، آموزشی و فرهنگی است که باعث می شود نسلی سالم تر و طبیعتاً با اندیشه ای بهتر داشته باشیم که به بهره وری و توسعه سلامت کشور منجر می شود.

گودرزی ادامه داد: در بخش ورزش و زیرساخت های ورزشی نهضتی از سال گذشته در خصوص کمک خیرین در ساخت و تکمیل پروژه های ورزشی آغاز شده است که امیدوارم این فضا روز به روز تقویت شود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در پاسخ به این سوال که چه کمبودهایی در این بخش وجود دارد که حضور خیرین را ضروری می کند؟‌ گفت: کمبودهای ما هم در بخش ورزش و هم جوانان است. خیرین می توانند در کمک به امر ازدواج، ساخت مسکن و همچنین ایجاد فضاهایی برای سرمایه گذاری جوان ورود کنند و در بخش دیگر با ساخت، توسعه و اتمام زیرساخت های ورزشی در سراسر کشور به امر ورزش کمک کنند.

محمود گودرزی در پایان با آرزوی سلامتی و توفیق برای همه افرادی که در امور خیر هزینه می کنند، اظهار داشت: خداوند نتیجه کارهای خیرین را در دنیا و آخرت خواهد داد. در واقع هزینه های این افراد در امور خیر قرض و وامی است که به خداوند و مردم می دهند که به طور حتم نتیجه اش را در جای دیگر خواهند گرفت. کمک به سلامت جامعه و رفع مشکلات ورزش و جوانان جزء صدقات جاریه و ادامه دار است و بعد از مرگ نیز ثوابش نوشته خواهد شد.
43 43

 

کد خبر 517694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =