چرا در این روزها بی‌حال هستید و مدام خمیازه می‌کشید؟/راهکار مقابله با رخوت بهاری!

این روزها مدام سرکار خمیازه می‌کشید؟ این یک مشکل همگانی است! فصل بهار هر چند با شکوفه‌های رنگارنگ و جوانه‌های سرسبزش جان تازه‌ای به طبیعت می‌بخشد، اما به گزارش دویجه وله با بلند شدن روزها و افزایش دما عملکرد بدن انسان هم به چالش کشیده می‌شود.

بسیاری به طور همزمان دچار طراوت و رخوت بهاری می‌شوند و گروهی مجبور به دست و پنجه‌نرم کردن با حساسیت‌های فصلی هستند.
به گفته آنگلیکا گرتس، کارشناس پزشکی سازمان هواشناسی آلمان، آن دسته از کسانی که دچار فشار خون پایین هستند، بیش از گروه‌های دیگر در فصل بهار احساس رخوت و خستگی می‌کنند. به گفته وی از سوی دیگر افزایش نور موجب می‌شود تا سطح تولید هرمون ‌ملاتونین که چرخه خواب را تنظیم می‌کند، در بدن کاهش یابد و در نتیجه هوشیاری انسان بالاتر رود.


با این حال این تأثیر آرام آرام خود را نشان می‌دهد و با بلندتر شدن روزها و درخشش نور خورشید رخوت بهاری از تن بیرون می‌رود.
این کارشناس آلمانی برای به در کردن خستگی و رخوت از تن پیاده‌روی در هوای آزاد و لذت بردن از خورشید بهاری را توصیه می‌کند.
البته در این میان نباید از محافظت از پوست در مقابل اشعه‌های خورشید غافل ماند، به ویژ‌ه آنکه پوست پس از ماه‌های سرد و تاریک زمستانی، حساس‌تر شده و به محافظت بیشتری در برابر تابش خورشید نیاز دارد.

5454

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 523765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =