ایرنا نوشت: تارنمای خبری 'دیلی نیوز' مجارستان نوشت که محمد ششم پادشاه مراکش بدون اطلاع دولت مجارستان به آن کشور سفر کرد و این موضوع زمانی علنی شد که وی و همراهانش این کشور را ترک کرده بودند.

دیلی نیوز در گزارش دیروز خود نوشت بر اساس اخباری که پنجشنبه گذشته منتشر شد، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان هنگامی که از این سفر آگاه شد دو بار تلاش کرد تا با پادشاه 53 ساله مراکش دیدار کند. محمد ششم درخواست نخست او را رد کرد و زمانی که اوربان برای بار دوم درخواست کرد تا با او دیدار کند متوجه شد که پادشاه مراکش، مجارستان را ترک کرده است.

یانوش لازار (János Lázár) رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان نیز از این موضوع بی خبر بود. او گفت که خبر ندارد دیداری انجام شده یا نه ولی می داند که خیلی ها علاقه دارند تا به کشور مجارستان سفر کنند.
وی افزود که ممکن است دیدار رسمی انجام نشده باشد. علاوه بر این بسیاری از سران دولتها محرمانه برای تفریح به مجارستان سفر می کنند. در پیگیری های بعدی نیز مشخص شد که وزارتخانه های امور خارجه و تجارت مجارستان نیز اطلاعی از سفر رهبر مراکش نداشتند.
به نوشته دیلی نیوز، سفارت مراکش این سفر را ترتیب داده بود و برخی سازمان های مرتبط مجارستانی نیز حمایت های لازم را از این سفر به عمل آورده بودند.
به گزارش ایرنا، محمد ششم در ماه جاری در توری غیر رسمی به کشورهای روسیه، چک و هلند نیز سفر کرده است . وی در سفر به هلند شبانه با برخی از مراکشی های مقیم آن کشور پیاده روی کرد و عکس یادگاری گرفت.

49261

کد خبر 523861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =