برگزاری مراسم روز جهانی ورزش برای صلح با محوریت ورزش کارگری

مراسم روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه در آسایشگاه ثارالله برگزار و ضمن دیدار نمایندگان جامعه ورزش کارگری کشور از جانبازان 70 درصدی این مرکز، با اهدای شاخه گل و هدیه از آنان تقدیر شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری ، صبح امروز چهارشنبه همگام با پویش جهانی ورزش و صلح و در چارچوب «روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه» مورخ 6 آوریل 2016 برابر با 18 فروردین ماه مراسمی تحت عنوان ورزش برای صلح و توسعه توسط فدراسیون ورزش کارگری در آسایشگاه جانبازان ثارالله برگزار شد.
در این مراسم که با حضور اعضای هیات رئیسه و پرسنل فدراسیون، روسای انجمن های ورزش کارگری کشور، نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران، قهرمانان ورزش کارگری کشور، اعضای تیم ملی والیبال ساحلی کارگران اعزامی به مسابقات آسیا و اقیانوسیه تور تایلند و جامعه رسانه ای کشور برگزار شد از جانبازان سرافراز 70 درصدی این آسایشگان دیدار و با اهدای شاخه گل و هدیه از آنان تقدیر شد.
در مراسم امروز دکتر حسینی سرپرست فدراسیون در سخنانی ضمن گرامیداشت رشادت های جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس، افزود جنگ و صلح به عنوان دغدغه اندیشمندان و حاکمان همواره مورد بحث بوده و در اغلب موارد با کج اندیشی حاکمان ما شاهد بروز جنگهای آتش افروزی بوده ایم که به مرگ هزاران و میلیون ها انسان بی گناه منجر شده است.
ایشان ورزش را به عنوان یکی از نمادهای صلح معرفی و گفت در چنین روزی همه ساله در کشورهای بسیاری قهرمانان ورزشی با دیدار از کهنه سربازان جنگی و اهدای شاخه گل، بر اهمیت ورزش به عنوان عاملی فرهنگ ساز در خدمت صلح صحه می گذارند.
امسال به محوریت جامعه ورزش کارگری کشور و در فدراسیون ورزش کارگری بر آن شدیم تا با حضور در این آسایشگاه، ضمن دیدار با دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس، نقش بارز جانبازان را در تامین امنیت ایران کنونی به همگان یادآور شویم.
بعد از سخنان سرپرست فدراسیون، از لوگو و تندیس انجمن فتیان که به تازگی در فدراسیون ورزش کارگری راه اندازی شده است رونمایی و اولین تندیس های این انجمن به دو تن از جانبازان و معاون فرهنگی بنیاد شهید استان تهران اهدا گردید.
همچنین کمپین جهانی کاغذ سفید در حاشیه مراسم صلح و ورزش در سراسر جهان، کاغذ های سفیدی را به عنوان نماد صلح معرفی و از کهنه سربازان می خواهند تا با قرار دادن کاغذ سفید در دستان خود، اهمیت صلح را به تمامی جهانیان از قاب دوربین های تلویزیونی نشان دهند که این مراسم نیز در آسایشگاه ثارالله برگزار توسط ورزشکاران و جانبازان گردید
گرامیداشت روز صلح و ورزش امروز همزمان با ایران در بیش از 80 کشور جهان به طور همزمان برگزار شد.
43 43

کد خبر 524709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =